MediaCat

Clear Channel, 26.7 milyar dolara satıldı!

Thomas H. Lee ve Bain Capital, Clear Channel’ın radyo istasyonları ve outdoor çalışmaları için düzenlenen ihaleyi kazandı.

Clear Channel, 26.7 milyar dolara satıldı!

Clear Channel, 16.07.2006’da kendi radyolarından yaptığı bir duyuru ile Clear Channel radyo ve outdoor gruplarının, Thomas H. Lee ve Bain Capital önderliğindeki bir gruba satıldığını açıkladı. Yaklaşık 26.7 milyar dolar olan satış rakamının içerisinde, şirketin geri ödemesi gereken 8 milyar dolarlık tutar da bulunmakta.
Lee/Bain grup, Clear Channel için Providence Equity, KKR ve Blackstone ile mücadele etti. Satış sırasında, şu an Clear Channel’ın CEO’luk ve finansal departman başkanlığını yürüten Mays kardeşlerin kesinlikle pozisyonlarında bir değişiklik olmayacağı belirtildi.
“Hissedarlarımıza çok sağlam değerler sağlayan bu alım-satım işlemlerinden dolayı memnunuz” diyen Mark Mays, sözlerine şu şekilde devam etti: “Reklam ortaklarımız ve dinleyicilerimize başarılı bir programlama sunabilmek için, Thomas H. Lee Partners ve Bain Capital Partners ile çalışacağız.”
Clear Channel, sahip olduğu 1,150 radyo istasyonunun 448 tanesini satmak istediğini de açıkladı. Fakat bu 448 istasyonun tümü ilk 100 pazarın dışında ve yine bu radyo istasyonlarının tümünün pazar payı toplamı, Clear Channel’ın pazar payının %10’undan az.
Ancak şirket, özel sermaye satışlarının bu küçük çaplı istasyonların satışa çıkarılması ile ilgisi olmadığını belirtti.
Kaynak: Adage.com

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.