Reader’s Digest 2.4 milyar dolara alıcı buldu

Ripplewood Holding’e ait bir grup yatırımcının Reader’s Digest şirketine sunduğu 2.4 milyar dolarlık teklif, özel sermayenin medya dünyasına yaptığı son hücum olarak nitelendiriliyor.

17.11.2006 - 00:00 | MediaCat

CEO Eric Schrier bu sabahki açıklamasında “Bu ortaklık RDA’nın kendisi, hisse ortakları ve çalışanları için büyük bir fırsat” yorumunu yaptı. Schrier, firmanın gelişimi adına Ripplewood ile çalışmak için sabırsızlandığını belirtti. Ripplewood CEO Timothy C. Collins ise alıcıların Reader’s Digest şirketi için yapılan anlaşmadan dolayı heyecan duyduklarını, global varlıkların ve değerlerin gelişerek ortak bir miras yarattıklarını ifade etti.
Reader’s Digest’ın yönetimindeki bu önemli değişiklik bile, 1922 yılından beri hizmet veren bir şirket için büyük bir değişimin habercisi niteliğinde.
Pleasantville, N.Y’daki Reader’s Digest Association 1990 yılında halka açıldı ve 30 Haziran tarihi itibariyle son 12 ayda 2.4 milyon dolar ciro yaptı. Bu rakam bir önceki yıldaki ile aynı.
Kaynak: Adage

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.