MediaCat

Cinsel tacizle mücadele için ödeme duvarlarını yıkan marka

L’Oréal Paris, Brezilya’da cinsel tacizle ilgili haberlere herkesin erişebilmesini sağladı.

Cinsel tacizle mücadele için ödeme duvarlarını yıkan marka

Her 10 kadından 9’unun kamusal alanda cinsel tacize uğradığı Brezilya’da cinsel tacizle mücadele edebilme konusunda medyanın desteği ve doğru bilgiye ulaşabilmek büyük önem taşıyor kuşkusuz. Ne var ki halkın yüzde 90’ı hemen her gün sosyal medyada sahte haberlere maruz kalıyor, 34 milyon insanın ise yerel haberlere erişimi bulunmuyor. Haber sitelerine ücretli abone olanların oranı ise sadece yüzde 1.

Ülkede cinsel tacizle daha güçlü mücadele edebilmek adına doğru bilgiye erişimin artması gerektiğine inanan L’Oréal Paris, “Paywall Down” hareketiyle ödeme duvarlarını yıkmaya koyuldu. Ajansı WMcCann ile birlikte harekete geçen marka, reklam bütçesini, ücretli abonelik isteyen kimi mecralardaki cinsel taciz haberlerinin herkes tarafından okunabilmesi için kullandı. Ülkenin önde gelen medya gruplarından Edições Globo Condé Nast ile işbirliğine gidildi ve O GLOBO gazetesi, Marie Claire, Glamour, GQ ve Vogue dergilerinin internet sitelerinde yer alan cinsel taciz haberlerinin erişim ücretleri üç ay boyunca L’Oréal Paris tarafından karşılandı. Üç ay sonunda söz konusu haberlerin sayfa görüntülenme sayıları yüzde 2 bin 611 arttı, 122 milyon yeni ziyaret ve 25 milyonu aşkın etkileşim elde edildi.

ABD’li sivil toplum kuruluşu Hollaback tarafından başlatılan global farkındalık hareketi StandUp kapsamında hayata geçirilen kampanyayı değerlendiren L’Oréal Paris Direktörü Laura Parkinson, “Sonuçlardan memnunuz. İstatistiklerden ziyade temsil ettiği şeyden ötürü: Binlerce insan, ülkedeki kadınlar ve kız çocukları için oldukça önemli bir soruna erişebiliyor, realitenin herkes tarafından kavranması ve harekete geçilmesi sağlanıyor. L’Oréal Paris, kamusal alanda cinsel tacizle mücadele edebilmek için bilginin yayılması gerektiğinin farkında. Dünyanın lider kadın markası olarak bilgilendirmek ve eğitmek zorundayız, bu bizim görevimiz” yorumunda bulunuyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.