Chobani Super Bowl’da yerini ayırdı

Doğallığa vurgu yapan film üçüncü çeyrekte yayınlanacak.

29.01.2014 - 16:35 | Haluk Kasarcı

Hamdi Ulukaya tarafından 2005 yılında ABD’de kurulan Chobani süratli yükselişini sürdürüyor. ABD’nin en çok satan yoğurt markası yakaladığı büyümeye paralel olarak bu yıl reklamın kırmızı halısı SuperBowl’da da yer alacak.

Büyük maçın üçüncü çeyreğinde yayında olacak Ransacked (Yağmalanmış) adlı reklam filmi markanın kısa süre önce yaratıcı yükünü devrettiği Droga5 imzası taşıyor. Bob Dylan’ın klasiklerinden I WantYou eşliğinde ücra bir kasabadaki marketlerden birine dalıp terör estiren bir ayıyla karşılaştığımız film, hırçın misafirin rafları alt üst ederek aradığı Chobani yoğurdu bulduktan sonra sakinleşmesi ile son buluyor.

60 saniyelik spot sona ermeden önce dışsesin ilettiği mesaj da markanın doğallığa olan tutkusuna vurgu yapıyor: Bugünlerde yalnızca doğal bileşenlerden oluşan yiyecek bulmak oldukça zor. Ancak bu Chobani olarak bizim bildiğimiz tek yol. Bir kase yoğurdun dünyayı değiştirmeyeceğini biliyoruz, fakat onu nasıl yapıyor olduğumuz belki değiştirir.

[youtube]http://youtu.be/ABxP3t7XP3g[/youtube]

Kaynak: Adweek

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.