İDA 10’uncu yılında Paul Holmes’ü ağırladı

İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği dün akşam Nişantaşı Sofa Otel'de bir gala düzenledi.

29.01.2014 - 16:28 | MediaCat

İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği dün akşam Nişantaşı Sofa Otel'de bir gala düzenledi.

2004 yılında faaliyete geçen İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği (İDA), 10’uncu yıldönümü sebebiyle dün akşam (28 Ocak 2014) Sofa Otel‘de üyeleri ve sektör basınıyla bir araya geldi. Nihal Şirin‘in sunduğu gecenin onur konuğu Holmes Report‘un yaratıcısı Paul Holmes‘tü.

Nihal Şirin’in sunuculuğunu üstlendiği gece, İDA Yönetim Kurulu ve Tribeca Ajans Başkanı Cem İlhan‘ın açılış konuşmasıyla başladı.

İlhan’ın konuşmasının ardından Betûl Mardin ve Alaeddin Asna‘ya onur ödülleri takdim edildi. Ancak iki duayen de sağlık sebeplerini göstererek geceye katılmadı. Betûl Mardin adına IMAGE PR Başkan Yardımcısı Bengü Akın, İDA Kurucu Başkanı Meral Saçkan’ın elinden plaketi aldı ve Mardin’in mesajını iletti.

Alaeddin Asna adına a&b Kurucu Ortağı Güler Akın, plaketi Yönetim Kurulu Başkanı Cem İlhan’dan aldı ve Asna’nın mesajını davetlilerle paylaştı.

İDA 10'uncu yılında Paul Holmes'ü ağırladı

Onur ödüllerinin takdiminin ardından Paul Holmes, PR’da yaşanan gelişmelerin iy PR’cıların hayatında bir şey fark ettirmeyeceği gibi ilginç konulara değinen yarım saat süren bir konuşma yaptı.

Holmes’ün ardından Mardin ve Asna’ya sunulan plaketleri üreten engelliler adına Bodrum Sağlık Vakfı Halkla İlişkiler Müdiresi Şafak Yaşar tüm katılımcıları Bodrum’a kendileriyle tanışmaya davet etti.

Tüm konuşmacıların ardından davetliler Zeliha Sunal’ın canlı performansıyla eğlendi.

İDA Yönetim Kurulu Başkanı Cem İlhan, bu galanın sektör için anlamını etkinliği nasıl okumamız gerektiği hakkındaki sorumuza: “İki şeyi okumakta yarar var. Bir tanesi bu sektörü bir bütün olarak görmek. Bu akşam TÜHİD’de buradaydı. KİD de burada olacaktı, olamadı. Bu sinerjinin ötesinde bir şey. Bir yandan zaten birtakım sıkıntılarımız var, bir de fırsatlar var. Burada bir dayanışma içinde olmamız lazım. Sektör örgütlerinin kendi içinde bir bütünlük arz etmesi lazım. Fügen Hanım (Toksü) bunu gördüğü için bugün burada. Ben halklailiskiler.com’da yazı yazıyorum mesela, ayın 31’inde PR Buluşması diye bir etkinlik var. Genç arkadaşlar düzenliyorlar. Fügen Hanım’la birlikte orada olacağız.

Bu geceyi düzenlememizin ikinci nedeni, bu sektörün kendine ait ritüelleri olmaması. Altın Pusulamız var. Eksileriyle artılarıyla iyi bir organizasyon, senelerdir de yapılıyor. Ama bunun ötesine geçebilmek lazım. Buradaki gençlerin kendilerini bu meslekten hissetmeleri önemli. Konuşmama da o yüzden ‘meslektaşlarım’ diye başladım. Çalışanların kendilerini bu iş kolunda daha güçlü hissetmeleri amaçlıyoruz” sözleriyle yanıt verdi.

Fotoğraf: gayekokten@twitter

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.