MediaCat

Chobani ihtiyaç sahipleri için “süper süt” üretti

Chobani, besin değeri yönünden zengin yeni ürünü “süper süt”ü afetzedelere ve ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak.

Chobani, afet bölgelerinde uzun ömürlü ve zengin besin değerlerine sahip beslenme ürünü ihtiyacından yola çıkarak geliştirdiği “süper süt”ün üretimine başladı. Her ay 65 ton süper süt, ABD çapında doğal afetlerden etkilenenlere ve Chobani’nin faaliyet gösterdiği bölgelerdeki ihtiyaç sahiplerine bağışlanacak.

Gıdanın temel bir ihtiyaç olduğunu, ancak doğal afetler sırasında bu ihtiyacın daha da önem kazandığını vurgulayan Chobani’nin kurucusu ve CEO’su Hamdi Ulukaya “Chobani olarak, ihtiyaç duyulduğunda ve ihtiyaç duyulan yerde kullanılabilecek bir çözüm geliştirdik. Buna süper süt adını verdik. Yüksek proteinli, yüksek lifli, besleyici ve uzun ömürlü bir süt ürünü hayata geçirmek tüm ekibimiz için gerçek bir armağan oldu. İhtiyaç sahiplerine zor zamanlarında yardımcı olabilmekten onur duyuyoruz” dedi.

Markanın yerel gıda bankası ortakları ile işbirliği içinde geliştirdiği Chobani Süper Süt, en çok ihtiyaç duyan kişilere besin değeri yüksek, protein açısından zengin, az yağlı süt ürünü sağlayarak kritik bir ihtiyacı karşılamayı hedefliyor.

Chobani Süper Süt’ün dokuz aylık raf ömrüne sahip olan ve açılana kadar buzdolabında saklanması gerekmeyen 1 litrelik ambalajında dört porsiyon bulunuyor. A ve D vitaminleri ile zenginleştirilen ürün, geleneksel süte göre yüzde 50 daha fazla protein (13g), sindirim sağlığı için 7g prebiyotik lif, yüzde 25 daha az şeker (9g) ve yüzde 25 daha fazla kalsiyum (400mg) içeriyor.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.