MediaCat

12. Baykuş Ödülleri’ne başvurular başladı

Türkiye Araştırmacılar Derneği’nin bu yıl 12’ncisini düzenlediği Baykuş Ödülleri için başvuru dönemi açıldı.

Türkiye Araştırmacılar Derneği’nin, yılın en başarılı pazarlama ve kamuoyu araştırmalarını ödüllendirmek amacıyla düzenlediği Baykuş Ödülleri için bu yılki başvuru dönemi açıldı.

Baykuş Ödülleri 2024 çalışma komitesine bu yıl TÜAD Yönetim Kurulu Üyesi, Sia Insight Genel Müdür ve Kurucu Ortağı Hüseyin Tapınç başkanlık edecek. Komitenin diğer üyeleri ise; TÜAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Girişim Araştırma Kurucu/Genel Müdürü Mehmet Taşkın Işık, Coca-Cola Avrasya ve Ortadoğu Alışverişçi İçgörüleri Direktörü And Silahçı, Ipsos Araştırma Direktörü Ceyhan Demiray, TİAK Genel Müdürü Dursun Güleryüz, İpekyol Group Müşteri İlişkileri Yönetimi ve Stratejik Planlama Direktörü F. Şehnaz Tuğasaygı, Unilever Dondurma Kategorisinden Sorumlu Tüketici ve Pazar Araştırmaları Lideri Hande Yılmaz ve İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şebnem Burnaz olacak.

Baykuş Ödülleri’nin 12’nci yılında; bugüne kadar proje değerlendirmelerinde yer alan jüri üyelerinden, ödüllere başvuru yapan araştırma şirketlerinden ve araştırmaveren markalardan gelen öneriler dikkate alınarak yönetmelikte ödül sistemi, kategori kapsamları, jüri yapısı vb. konularda köklü değişikliklere gidildi. Daha kapsayıcı hale gelen ödül yönetmeliğine baykusodulleri.org.tr/yonetmelik adresinden ulaşmak mümkün.

Ödüller 17 kategoride sahiplerini bulacak

Baykuş Ödülleri Yönetmeliğinde yapılan değişikler sonrası, mevcut kategorilere Politik Baykuş, İletişimci Baykuş, Taktisyen Baykuş, Kâşif Baykuş ve Platin Baykuş kategorileri de eklenerek toplam kategori sayısı 17’ye yükseltildi.

Araştırma sektörünün en önemli paydaşları olan araştırma şirketleri, araştırmaverenler ve veri toplama şirketlerinin başarılı işbirliklerini ödüllendirmeyi amaçlayan Baykuş Ödülleri’ne, Ocak 2022 – Temmuz 2024 döneminde gerçekleştirilen projeler ile 8 Ağustos’a kadar başvuru yapılabilecek.

15-16 Ağustos’ta yapılacak jüri değerlendirmelerinin ardından, yılın en başarılı araştırmaları 5 Eylül’de Hilton Bosphorus’ta gerçekleştirilecek törende ödüllerine kavuşacak.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.