MediaCat

Cheil’in CEO’su Samsung’dan transfer

Güney Koreli ajans, Doğu’daki büyüyen pazarlarda ve Batı’da ‘global yayılma stratejisini’ sürdürmeyi amaçlıyor.

Cheil’in CEO’su Samsung’dan transfer

Güney Koreli ajans Cheil Worldwide, Samsung’un reklam departmanının başındaki isim Daiki Lim’i başkan ve CEO olarak atadı. Daiki Lim, emekliye ayrılan Nack-hoi Kim’in yerine geliyor.

Cheil, Samsung’un içindeki bir reklam ajansı olarak kuruldu ve Samsung’un Cheil’deki küçük bir hissesiyle şirketler birlikte iş yürüttü. Yeni görevinden önce, Samsung Group’un Reklamcılık ve Halkla İlişkiler Departmanı’nın kurumsal stratejisinin başında bulunan Lim’in Cheil Worldwide’da 12 yıllık bir geçmişi var.

Lim bugün yeni görevinde hedeflediği işlere ilişkin çalışanlara bir konuşma yapacak ancak planlarının selefininkilere çok yakın olduğu tahmin ediliyor. Cheil son birkaç yıldır operasyonlarını Çin ve Hindistan gibi büyüyen pazarlarda yürütmeye çalışıyor.

Ajans aynı zamanda, daha önce Wieden & Kennedy’de çalışan şimdi ise Cheil Americas’ın başkanlığını yürüten Buz Sawyer’ın önderliğinde Batı’daki varlığını genişletmeyi amaçlıyor.

Ad Age veri bankasına göre Cheil dünya çapındaki 461 milyon dolarlık geliriyle (2011) dünyanın en büyük 16’ncı ajansı. Ajansın 2011 yılı gelirinin büyük bir kısmı – 430 milyon dolar – ABD dışından sağlanmıştı.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.