MediaCat

Çevreye dost yılbaşı ağacı: NFTree

Dijital bir yılbaşı ağacınız olmasın mı?

Çevreye dost yılbaşı ağacı: NFTree

Kentleri ve evleri saran yeni yıl büyüsü, belki de yılın en soğuk aylarından Aralık’ı hevesle beklememizin tek sebebi. Ancak alınan hediyelerin ve pişirilen envai çeşit yemeğin atığı, dekoratif ışıklandırmaların harcadığı ekstra enerji derken Aralık, aynı zamanda gezegene en çok zarar verdiğimiz aylardan biri.

Konu yılbaşı ağaçlarına geldiğinde, gerçek bir ağaç kesmenin çevre dostu bir seçenek olmadığı şüphesiz. Fakat son yıllarda hemen herkesin evine girmiş olan plastik ağaçlar da pek masum sayılmaz. Sadece Hollanda’da her yıl 2,5 milyon yılbaşı ağacı satılıyor ve bu ağaçlar çoğunlukla birkaç hafta içerisinde çöp kutularını boyluyor. Amsterdam merkezli kreatif ajans And Now This ise bu soruna çağa uygun bir formülle yanıt vermeye çalışıyor.

Ajans, dijital yılbaşı ağacı projesi NFTree’yi doğa dostu bir çözüm olarak beğeniye sunuyor. Her biri türünün tek örneği olan yılbaşı ağacı NFT’leri, bu dönemde çevreye verilen zararı bir nebze hafifletme gayesi taşıyor. Girişimin ağaç kurma geleneğini sona erdireceğini düşünmek naiflik olur ancak yine de satılan her NFTree’nin gelirinin yarısının ormanları yenilemeye yardımcı olan Restore The Earth Vakfı’na bağışlanacak olması yüreklere bir parça su serpiyor.

0.2 SOL (yaklaşık 37 dolar) fiyat etiketiyle satılan ağaçlardan birini nftrees.land üzerinden satın alabilirsiniz.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.