Cem Yılmaz’ın size mesajı var

Usta komedyenin, Brand Week Istanbul sahnesine çıkmadan önce bilmenizi istediği şeyler var.

05.11.2015 - 10:27 | Tuğba Dülger Özöğretmen

Cem Yılmaz’ın size mesajı var

Toplumsal hafızamızda kayıtlara geçen yüzlerce Cem Yılmaz esprisi var kuşkusuz. Dahası birbirlerine, Cem Yılmaz gösterilerinden parçalar anlatmayı tutku haline getirmiş birkaç nesil yetişti bu topraklarda. Basit bir “dillere dolanma” mevzusu değil. Seneler boyu X, Y, Z -adı her ne ise- başka başka kuşaklar aynı şeylere güldü. Bu toplumun mizah serüveninde bir “ortak duygu” belki de Cem Yılmaz.

Dört bir yanından çekiştirilen mizahi koşullar altında komediyi ustalıkla icra eden Cem Yılmaz haliyle soruyor: “Neden ben komedyenim de siz değilsiniz?” Brand Week Istanbul 2015’te Creativity & Lovemarks Day’de sahne alacak olan komedyen, oyuncu, senarist ve yönetmen Yılmaz, komedisini eşsiz hale getiren klişelerden arınmışlığı, ismini ve zanaatini bir markaya dönüştürme yolculuğunu katılımcılarla paylaşacak.

Bu paylaşımın etkinliğin en sıradışı dakikalarına sahne olacağına şüphe yok. O günü sabırsızlıkla bekleyenlerden ya da henüz yerinizi almak için harekete geçmeyenlerdenseniz kendisine kulak verin. Zira Cem Yılmaz’ın o güne dek sizlere bir mesajı var…