Cem Aydın’ın yeni girişimi

Somera, sosyal medyada tüketici davranışlarını analiz edecek.

13.12.2013 - 09:58 | MediaCat

Türkiye’nin Sosyal Medya Analiz platformu olarak kurulan Somera, sosyal medyayı bir araştırma sahası olarak sürekli gözlemleyerek tüketici davranışlarını izleme ve analiz etmede yeni bir dönem başlatıyor. Somera, kurum ve markalara, ayrıca TV sektörüne yönelik derinlemesine sosyal medya analizleri ile, işe katma değer yaratacak veri sunmayı hedefliyor.

Somera, medyanın deneyimli ismi Cem Aydın ve Türkiye’nin önemli teknoloji oyuncularından Saftaş Bilgi Teknolojileri tarafından kuruldu. Sosyal Medya Analiz hizmeti sunmak üzere; pazarlama iletişimi, medya, TV yayıncılığı ve reklam konusunda bilgi ve deneyimini, uluslararası seviyede özel bir teknoloji donanımı ve araştırmacı yetkinlik ile birleştirdi. Somera, yüksek hacimli veri tarama, işleme, Türkçe’nin inceliğini anlayan duygu analiz teknolojisi gibi özellikleriyle öne çıkan altyapısıyla, pazarlama odaklı kurum ve markaların operasyonel ihtiyaçlarını çözerken stratejik çözümlere ulaştırmayı hedefliyor.

Somera, Türkiye’de Sosyal Medya Ölçme, Analiz ve Araştırma hizmeti sunmak üzere kuruldu.Sosyal Medya tabanlı “Marka Analitiği” ve “TV Analitiği” konularında uzmanlaşan Somera, uluslararası seviyede teknoloji altyapısı ve bilgisi ile, sosyal medyadan nihai ürüne, iş ve pazarlama sonuçlarına yansıyacak en doğru bilgi, içgörüyü aktarıyor… Böylelikle tüketicinin sesine kulak veren tüm kurum ve markalar için sosyal medyadan iş hedeflerine giden yolda Somera öncü oluyor…

Somera, sosyal medya izlemenin ötesinde, çok katmanlı analizler ile yatırım geri dönüşü ve itibara yönelik stratejik ölçümlemeler sunuyor. Bilinen araştırma yöntemlerine, ölçümleme çözümlerine ek olarak sosyal medya ile tüketicinin kalbine inen, dinamik bir bakış açısı getiren platform, izleme, hedef kitle istatistikleri, sektörel rekabet analizleri ve stratejik danışmanlık hizmetleriyleiletişim dünyasında büyük bir ihtiyaca yanıt veriyor.

Somera Sosyal Medya esaslı Marka Analitiği ile, gelişen sosyal medyayı etkin yönetme ihtiyacında olan kurum ve markalara; ayrıca yepyeni bir ölçümleme çözümü olan Sosyal TV Analitiği ilede TV sektörüne, yapımcılar ve yine reklamverenlere izlemenin ötesinde, nitelikli veri sağlıyor.Üstelik ulaşılan gerçek veriyi de yorumlayarak iş sonuçlarına önemli katma değer sunuyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.