MediaCat

Cannes’ı 4 kez düzenleyelim, hayat bayram olsun!

Hindistan STK Konfederasyonu’ndan ilginç çağrı.

Cannes’ı 4 kez düzenleyelim, hayat bayram olsun!

Hindistan‘da faaliyet gösteren çeşitli sivil toplum kuruluşlarını tek çatı altında toplamayı hedefleyen Hindistan STK Konfederasyonu (iCONGO), Cannes Lions‘a ilişkin oldukça ilginç bir öneri sundu.

Her yıl festival öncesinde ödül heyecanıyla hız kazanan sosyal sorumluluk faaliyetlerine dikkat çeken iCONGO, bu süreç zarfında pek çok insanın hayatlarının değiştiğini söylüyor ve soruyor; bu iyilik hareketleri neden sadece bu üç aylık süreyle sınırlı kalıyor?

iCONGO Kurucusu Jeroninio Almeida‘ya göre bunun en temel nedeni, yarışmanın yılda sadece bir kez yapılıyor olması. Almeida, Cannes Lions Festivali’nin de düzenleyicisi olan Lions Festivals Yönetim Kurulu Başkanı Terry Savage‘a yazdığı açık mektubunda yıl boyu sürecek iyilik hareketini garantiye alacak şeyin yarışmayı 1 yerine 4 kez yapmak olduğunu söylüyor. Üstelik bunu bir de video sunumla destekliyor:

Almeida, açık mektubunda Savage’a şöyle sesleniyor:

Sevgili Terry Savage,

Bir iyilik gerçekleşsin diye tüm evren birlik içinde gizlice çalışır derler. En azından yaratıcılık söz konusu olduğunda, her yıl Haziran’da gerçekleşen Cannes Lions Festivali öncesindeki aylarda bu gizli işbirliğinin etkilerinin daha yoğun hissedildiğini söylemek mümkün.

Bu iyi bir şey. Zira bu birkaç aylık süre içerisinde yaratıcılığa kafa yoranlar pedala daha güçlü basıyor ve bizler insanlığa faydalı pek çok ışık saçan kampanyanın doğuşuna şahitlik ediyoruz. Açları doyuran, imkânsızlıklarla boğuşanları eğiten, eşitsizliklere çözüm üreten ve dünyayı daha iyi bir yer haline dönüştüren sayısız fikir ortaya çıkıyor.

Bu övgüyü hak eden ve inanılmaz derecede ilham veren bir durum çünkü kişisel çıkarlarla ilişkisi olmayan bu fikirler gerçek birer amaç uğruna hayat buluyor. Bu fikirler iyilik için üretiliyor. Bu fikriler dünyadaki her bir sosyal adaletsizliğe karşı onu değiştirmeye kararlı bir metin yazarının ve art direktörün olduğunu gösteren özverili gövde gösterileri. Ticari yozlaşmışlıkla tükenen dünyada kalan son umut kırıntıları.

Tüm insanlığın hizmetinde saf, hiç bozulmamış, iç ısıtan bir üç ay.

Fakat problem de burada yatıyor: Haziran’da ödüller dağıtıldıktan sonra neden duruyoruz? Neden dünya sadece 3 ay için daha mutlu bir yer olsun?

Bu üç aylık sürece kampanyalardan faydalanan sosyal imkânları kısıtlı pek çok kişiyle konuştuk ve bu harika girişimlerin gelen (ya da gelmeyen) ödülün ardından aniden sonlanmasından doğan hayal kırıklıklarını hissettik.

Dünyanın en önemli yaratıcılık festivalinin başındaki isim olarak sen, bu durumu kolaylıkla değiştirebilirsin. Bizim, insanların hayatlarında pozitif değişimler yaratan bu fikirlerin sadece 3 aylığına değil, tüm yıl boyunca devam etmesini garantiye alacak basit bir çözümümüz var.

Lütfen önerimiz için ekteki videoya bir göz at. İnanıyoruz ki, önümüzdeki probleme pratik bir çözüm sunduğunu göreceksin.

Lütfen bize konu hakkındaki düşüncelerini ilet, zamanını ayırarak buraya kadar okuduğun için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

Jeroninio Almeida
iCONGO, Kurucu Direktör

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.