Kırmızı’dan cinsiyetçi söylemlere son projesi

Yarışmanın Hürriyet Özel Ödülü kategorisinin konusu açıklandı.

04.05.2015 - 16:02 | MediaCat

Kırmızı'dan cinsiyetçi söylemlere son projesi

Basın reklamlarında yaratıcılığın artırılmasını özendirmek, reklam ajanslarının, çalışanlarının ve reklamverenlerin başarılarını belgeleyip, ödüllendirmek amacıyla tasarlanan yarışmanın Kırmızı Ödülleri‘nin “Hürriyet Özel Ödülü” kategorisinin başvuruları başladı. Seçilen yarışma konusu, gündemde çok sık yer alan cinsiyet ayrımcılığına yönelik “Cinsiyetçi Söylemlere Son Projesi” olarak belirlendi.

Dilimize yerleşmiş bazı deyimler, argo cümle ve kelimelerin toplum tarafından normal kabul edilmesi, farkında olmadan cinsiyetçi olunabileceğini gösteriyor. Özellikle kadına karşı uygulanan ayrımcılık ve şiddetin de meşrulaşmasını kolaylaştırıyor. Katılımcılardan, yarışma için oluşturulan hayali “Cinsiyetçi Söylemlere Son Projesi” için ilan hazırlamaları ve bu ilanlarda günlük hayata yerleşmiş cinsiyetçi söylemler hakkında farkındalık yaratacak bir iletişim çalışması yapılması isteniyor.

Yarışmanın internet sitesinde yer alan kreatif brief doğrultusunda hazırlanacak ilanlar için son katılım tarihi, 20 Mayıs 2015 Çarşamba olarak belirlendi.

Hürriyet gazetesi yöneticilerinden oluşan özel bir jüri tarafından değerlendirilecek olan Hürriyet Özel Ödülü kategorisinin kazananı, 27 Mayıs’ta düzenlenecek 12’nci Kırmızı Ödül Töreni’nde açıklanacak.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.