MediaCat

Cannes Lions’tan Spike Lee’ye ödül

Spike Lee, bu yıl ilk kez verilecek Creative Maker of the Year ödülüyle onurlandırılacak.

Cannes Lions’tan Spike Lee’ye ödül

Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali, bu yıl ilk kez verilecek Creative Maker of the Year ödülünün yönetmen, senarist, yapımcı ve oyuncu Spike Lee’ye takdim edileceğini duyurdu.

Bu yıl 70’inci yılını kutlayan Cannes Lions, ABD dışında reklamcılık için tek görsel-işitsel mecra olan sinemada reklamcılığı teşvik etmek amacıyla hayata geçirilmiş ve yolculuğuna Eylül 1954’te Venedik’te 187 başvuruyla çıkmıştı. Bu yıl ilk kez sunulacak olan Creative Maker of the Year ödülü festivalin bu mirasına referansla hayata geçirildi.

LIONS CEO’su Simon Cook, “Dünya standartlarında yaratıcı çalışmaların kolayca ortaya çıkmadığını biliyoruz. Cannes Lions başlangıcından itibaren her daim üreticiler ve vizyonlarını gerçekleştirmek için sınırları aşan yaratıcılara dair oldu. İleriye dönük olarak, bu ödül tüm topluluğumuza ilham kaynağı olan her disiplinden yaratıcı üreticileri onurlandıracak. 70’inci yılımızda ilkini vereceğimiz Creative Maker ödülünün bir yönetmene takdim edilmesi isabetli görünüyor. Çağdaş sinema ve kültürün en etkili isimlerinden Spike Lee’ye bu ödülü festivalde canlı olarak takdim edecek olmak çok büyük bir onur. Spike yaratıcı hikâyeler yaratmaya ve dünyaya sadece hayallerinde görebilecekleri şeyleri göstermeye çalışan bir yaratıcı olarak bu ödülün ruhunu temsil ediyor” değerlendirmesinde bulundu.

Reklamcılığa katkılarından ötürü ödülün kendisine verilecek olmasından duyduğu onuru dile getiren Spike Lee, “Ancak şunu da hatırlatmak isterim: Engellerle karşılaşmaya devam ediyoruz ve onları yıkmaya devam etmeliyiz. Bunu 1997’de söyledim, bugün de söylüyorum” şeklinde konuştu.

Creative Maker of the Year ödülünün sahibi Spike Lee, ödülü 23 Haziran tarihinde Cannes sahnesinde alacak.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.