Cannes Lions’ın akıbeti ne olacak?

Koronavirüs endişesinden kaynaklı sorular birkaç hafta içinde yanıtlanmış olacak.

10.03.2020 - 10:52 | Sencer Uçar

Cannes Lions'ta günün kısa listelerinde Türkiye'den 1 iş

Yıl içerisinde gerçekleştirilmesi planlanan birçok etkinliğin koronavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle iptal edildiği, online ortama taşındığı ya da ertelendiği bugünlerde, 67’ncisi 22- 26 Haziran tarihleri arasında düzenleneceği açıklanan Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali‘nin akıbetinin ne olacağı da merak ediliyor.

Ad Age’in konuya yakın isimlere dayandırdığı haberine göre, koronavirüs endişelerine rağmen Cannes Lions’ın planlarında şu an için bir değişiklik söz konusu değil ancak festivalin ertelenip ertelenmeyeceğine dair karar önümüzdeki birkaç hafta içerisinde alınmış olacak. Ayrıca, halihazırda festivalin Ekim ayına ertelenmesine dair alternatif bir plan da mevcut.

Cannes Lions’ın Ad Age’e yaptığı açıklamada ise festivalin planlandığı şekilde gerçekleştirileceği, önceliğin katılımcı ve ekiplerin güvenliğinde olduğu belirtildi. Aynı açıklamada koronavirüs salgınının ve festivale olası etkilerinin yakından izlendiği, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ve Fransız otoritelerinin talimatlarının da takip edildiği vurgulandı.

Dünyanın dört bir yanından yüzlerce ajans ve markanın boy gösterdiği Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali her yıl 100’e yakın ülkeden ortalama 15 bin kişiyi ağırlıyor.

Şu ana kadar bin 412 koronavirüs vakasının görüldüğü Fransa’da 30 kişi hayatını kaybetti. 5 bin kişiden fazlasını bir araya getirecek kapalı alan etkinliklerinin yasaklandığı ülkede son olarak Fransa Kültür Bakanı Franck Riester’in de koronavirüse yakalandığı açıklandı.

Kaynak: Ad Age

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.