Cannes Lions yılın en yaratıcı reklamverenini açıkladı

Cannes Lions'a göre yılın en yaratıcı reklamvereni bir kez daha AB InBev.

16.03.2023 - 16:52 | Sencer Uçar

Cannes Lions yılın en yaratıcı reklamverenini açıkladı

Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali’nin her yıl festival öncesinde açıkladığı ödüllerinden Creative Marketer of the Year (Yılın Yaratıcı Reklamvereni) unvanının bu yılki sahibi Anheuser-Busch InBev (AB InBev) oldu.

Cesur, yaratıcı ve inovatif pazarlama çözümleriyle nam salan reklamverenlerin festival performansları da gözetilerek sunulan ödüle geçtiğimiz yıl da AB InBev layık görülmüştü. AB InBev, Cannes Lions 2022’de 10 markasıyla biri Grand Prix, 10’u Altın, 19’u Gümüş ve 19’u Bronz olmak üzere 49 Aslan almıştı.

Lions CEO’su Simon Cook, “AB InBev çıtayı bir kez daha yükseltti ve başarının sürekliliğini kaçınılmaz kılan bir kültür yerleştirdi. Bu başarı, gidişatı tersine çeviriyor ve büyüme için bir itici güç olarak yaratıcılığa olan bağlılığın devam ettiğini gösteriyor” yorumunda bulundu.

Böylesine prestijli bir ödülü iki yıl üst üste kazanmanın eşi benzeri görülmemiş bir başarı olduğunu dile getiren AB InBev CEO’su Michel Doukeris ise, “Bu, tüm pazarlama organizasyonumuzun yaratıcılığının ve tüketiciyle sürekli olarak anlamlı bağlantı kurmaya odaklanmamızın bir kanıtı. Organik büyümeye yatırım yapmak bir numaralı önceliğimiz. Yaratıcılığın bu şekilde takdir edilmesi, marka inşa etmedeki kusursuzluğumuzu daha iyi ortaya koyuyor” dedi.

 

Kaynak: Ad Age

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.