Cannes Lions ve HP’den çeşitliliğe destek programı

#MoreLikeMe adlı mentorluk programı ile endüstrideki çeşitliliğin desteklenmesi amaçlanıyor.

05.04.2018 - 12:00 | Sencer Uçar

Cannes'da 5 kategorinin kısa listeleri açıklandı

Cannes Lions ve HP, yaratıcı yetenekler arasında çeşitliliğinin inşası ve desteklenmesi amacıyla #MoreLikeMe adında bir mentorluk programı başlatıyor. Programın temelinde, endüstride ve HP’nin işbirliği yaptığı ajansların çalışanları arasında çeşitliliğin desteklenmesi yatıyor.

HP, iki yıl önce aldığı karar ile işbirliği yaptığı ajanslara çeşitlilik hedefleri koymuş, kreatif ve strateji departmanlarındaki azınlıkların ve kadınların oranının artırılmasını istemişti. Ajanslar bir yılın sonunda kadın çalışan konusunda önemli adım atmışlar fakat azınlıklar konusunda beklentileri karşılayamamışlardı. #MoreLikeMe adlı program ile azınlıklar konusunda pozitif adımların atılması hedefleniyor.

Program kapsamında Birleşik Krallık, Amerika Birleşik Devletleri ve Meksika’da HP ile işbirliğindeki ajanslarda çalışmakta olan farklı ırklardan ve etnik kökenlerden 15 genç yetenek, bu yıl Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali‘ne katılacak. 15 yetenekli isim, festival süresince, aralarında networking ve mentorluğun da bulunduğu faaliyetlerde bulunacaklar. Festivalin ardından genç yetenekler, endüstri liderlerinin ve üst düzey yetkililerin öncülüğündeki bir dizi etkinlik ve eğitime katılacaklar.

BBDO, Edelman, Fred & Farid, Giant Spoon ve PHD, 15 kişilik kontenjan için adaylar gösterecekler. Belirlenen 15 kişi ise Mayıs sonunda açıklanacak.

HP Inc. Global Pazarlama ve İletişim Müdürü Antonio Lucio, çeşitlilikten güç alan işletmelerin dönüştürücü sonuçlar çıkaracağını söyleyerek, günümüzün genç yeteneklerini bulma ve destekleme konusunda ajanslarıyla işbirliği yaparak, hizmet ettikleri toplulukları daha iyi yansıtma konusunda yaratıcı endüstriyi yeniden şekillendirmeye devam edeceklerini belirtiyor.

Cannes Lions Festival Direktörü Louise Benson ise #MoreLikeMe programının, endüstrideki çeşitliliği ve kapsayıcılığı destekleyen çalışmalarını tamamlar nitelikte olduğunun altını çizerek, programın endüstriyi geniş ölçekte desteklemesinin yanı sıra gelecek nesiller için rol modeller oluşturarak, tüm dünya için ilham verici olmasını umduğunu söylüyor.

Kaynak: lbbonline.com, PR Week

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.