MediaCat

Canım Kardeşim’e mutlu son

20’nci yılını kutlayan LÖSEV, Canım Kardeşim’i yıllar sonra yeniden yorumluyor.

Canım Kardeşim’e mutlu son

Başrollerini Tarık Akan, Halit Akçatepe ve Kahraman Kıral’ın paylaştığı 1973 yapımı Ertem Eğilmez filmi Canım Kardeşim, Türk sinema tarihinin en hüzünlü filmleri arasında yer alır kuşkusuz. Canım Kardeşim’le birlikte seyircinin karşısına ilk kez dram dolu bir filmle çıkan Tarık Akan, filmde babasının ölümü üzerine küçük kardeşi Kahraman’ın sorumluluğunu üstlenmek zorunda kalır, kardeşinin lösemi olduğunu öğrendikten sonra onun son günlerini mutlu yaşaması için elinden geleni yapar, çaldığı televizyonla ona sürpriz yapmak isterken, kardeşi lösemiye yenik düşer.

Lösemili çocuklara yardım etmek amacıyla faaliyetlerine 1998 yılında başlayan Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı (LÖSEV), 20’inci yılında Rafineri’yle birlikte Canım Kardeşim’e alternatif bir son hazırladı. Tarık Akan’ı oğlu Barış Üregil’in, Halit Akçatepe’yi Ahmet Uğur Say’ın ve Kahraman Kıral’ı Ediz Çağan Yılmaz’ın canlandırdığı bu alternatif sonu izliyoruz:

Ajansın Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali için hazırladığı case videosuna aşağıdan ulaşabilirsiniz:

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.