“Çalışan kadın oranını artırmaya vesile”

GE Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Canan Özsoy, Fark Yaratanlar Kadınlar ödülünü bu sözlerle değerlendirdi.

07.11.2018 - 17:45 | Sultan Öncü Arslanoğlu

“Çalışan kadın oranını artırmaya vesile”

İş dünyasındaki kadınların başarılarına dikkat çeken Fark Yaratan Kadınlar ödülü altıncı kez sahiplerini buldu.

Törende MediaCat Genel Yayın Yönetmeni Pelin Özkan’ın Fark Yaratan Kadınlar ödülünün amacını anlatmasının ardından bu yılki 8 kadın liderin ödülleri; YANINDAYIZ Derneği kurucu üyelerinden Öykü Ajans Başkanı Necati Özkan, YANINDAYIZ Derneği Kurucu Üyesi ve Yönetmen Cevdet Mercan, EgonZehn Yönetici Ortağı ve YANINDAYIZ Derneği Kurucu Üyesi Murat Yeşildere, Yekta Kopan, YANINDAYIZ Derneği Kurucu Üyesi ve Gazeteci Murat Yetkin, YANINDAYIZ Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Penti Yönetim Kurulu Başkanı Sami Kariyo olmak üzere YANINDAYIZ Derneği’nin yönetim kurulundaki erkekler tarafından takdim edildi.

Bu yılın Fark Yaratan Kadınlar seçkisinde Yaşam Boyu Onur Ödülü’nün sahibi olan GE Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Canan Özsoy, törende yaptığı konuşmasında kadın lider olmanın zorluklardan söz ederken, kadınların çalışma hayatında var olmaları adına birtakım çalışmalar  yürüttüklerini söyledi. Kadının toplumumuzdaki statüsünde uzun yıllardır bir aşama kaydedilemediğinin altını çizen Özsoy, “İçinde bulunduğumuz OECD ülkelerine baktığımızda, kadınların çalışma hayatındaki oranı yüzde 63 iken Türkiye’de bu oran yüzde 39; bu nedenle bu gibi ödüller bu farkı kapatmaya vesile oluyor” diye konuştu.

Törende Shell Global Yakıtlar ve Fiyatlandırma Genel Müdürü Pınar Mavituna, Marka Lider; Nestlé Türkiye İçecekler Grubu Genel Müdürü Pınar Öney Bilsel, Pazarlama Lideri; P&G Türkiye ve Kafkasya Pazarlama Direktörü İpek Ersavaş, Pazarlama Lideri; Unilever Türkiye, Rusya, Ortadoğu, Kuzey Afrika, Orta Asya ve Kafkasya Tedarik Zincirinden Sorumlu Bölge Başkanı & Unilever Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi Nihal Temur, Sınırları Aşan Lider; Rönesans Holding Yönetim Kurulu Başkanı İpek Ilıcak Kayaalp, Sosyal Sorumluluk Lideri; MediaMarkt Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörü Çağanur Atay Uçtu, Pazarlama Lideri; Armut.com Kurucu Ortak Başak Taşpınar, Değim Teknoloji Lideri olarak ödüllerini aldılar.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.