MediaCat

BWI mizah sponsoru Penguen

Penguen’in genel müdürü Gülsüm Akşit, Brand Week Istanbul “mizah sponsorluğu”nu MediaCat’e değerlendirdi.

BWI mizah sponsoru Penguen

Ülkemiz pazarlama ve iletişim endüstrisini dünyanın en yaratıcı isimleri, fikirleri ve işleriyle buluşturma hedefiyle ilk kez geçtiğimiz yıl düzenlenen Brand Week Istanbul (BWI), ikinci yılında yoluna hedef yükselterek devam ediyor. Etkinliğin sektöre kazandırdığı pek çok yeniliğe bu yıl Türkiye’de ve dünyada ilk kez kullanılacak “mizah sponsorluğu” tanımı ekleniyor. Bu öncü rolün ilk talibi ise Türkiye’nin en popüler mizah dergilerinden birisi olan Penguen‘i bünyesinde barındıran Getto Basın.

Mizahı iletişimin önemli bir parçası olarak gören Getto Genel Müdürü Gülsüm Akşit, sponsorluk kararlarına ilişkin sorularımızı yanıtladı:

Mizah Sponsorluğu nedir? BWI katılımcılarına Penguen ne vaat ediyor?

Bizim için mizah sponsorluğu, bir etkinliği gülümseten kısımlarıyla ele alıp, katılımcılarının hikâyeyi farklı bir açıdan kurgulamalarında minik bir rol üstlenmek anlamına geliyor. Keyifli bir bakış açısıyla iletişimi, reklamı ve markaları değerlendirmeyi amaçlıyoruz.

BWI katılımcılarına vaadimiz ise; “eğlenceli işleri ciddi, ciddi işleri eğlenceli yaptığımızı” paylaşmak ve hoş sürprizler çıkartmak.

Penguen'in genel müdürü Gülsüm Akşit, Brand Week Istanbul "mizah sponsorluğu"nu MediaCat'e değerlendirdi.

Mizah Dergileri reklamla yan yana gelmezken “mizah” üretiminin bel kemiği çizer ve yazarlarınız marka ve reklamcıların yakın markajında. Penguen kadrosu pazarlama iletişiminin neresinde duruyor?

Haftalık mizah dergilerinin asli görevi mizahi gündemi oluşturup fikir ve esprilerini bağımsız platformlarda okuyucuyla buluşturmaktır. Bu iş de belli düzeyde bir tavır ve cesaret gerektiriyor. Okurla olan bağında da tarafsızlığı her açıdan önemli. Bu alan bizim dokunulmaz, korunaklı ve tavizsiz alanımız.

Öte yandan mizah iletişimin bir parçası. Yıllardır yapılan reklam araştırmalarında reklamda eğlenceli olmak hep ilk sıralarda yer alır. Mizah; anlatımı çeşitlendirme, farklılaşma ve 360 derece iletişimde markalar için tüm paydaşlar bazında iyi bir arabulucu. Aynı zamanda içerik pazarlama açısından değerlendirince de iyi hikâyelerin kaynağı.

Penguen'in genel müdürü Gülsüm Akşit, Brand Week Istanbul "mizah sponsorluğu"nu MediaCat'e değerlendirdi.

Penguen Dergisi’nin de bağlı olduğu Getto Basın bünyesinde ise kendi tarzları ve bireysel başarıları olan birçok yazar ve çizer bulunuyor. Takım oyunundaki başarı kadar bireysel yetenekleri de değerlendirmek, uzmanlık ve deneyimlerden yararlanmak, mizahla marka arasındaki ortak aklı bulmak için aralarında köprü olmak ise bizim profesyonelce rol aldığımız kısmı oluşturuyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.