Geçici bir heves mi?

Yazar Bernard Marr “Büyük Veri İş Başında” kitabında, dünya çapında 45 büyük kuruluşun büyük veriyi günlük faaliyetlerinde nasıl kullandığını anlatıyor.

02.08.2017 - 13:25 | MediaCat

Geçici bir heves mi?

İş dünyasının ve toplumun her kesimini dönüştürecek bir harekete tanıklık ediyoruz. Bankaların ve mağazaların çalışma yöntemlerinden kanser tedavisine ve dünyamızı terörizmden nasıl koruduğumuza kadar, her şeyi değiştirecek olan bu harekete “büyük veri” adını veriyoruz. Hangi işi yaptığınız veya hangi sektörde çalıştığınız fark etmez; büyük veri onu değiştirecek. Bazıları, büyük verinin yeterince uzun bir süre görmezden gelirlerse yok olacak geçici bir heves olduğunu düşünüyor. Ama öyle olmayacak! Büyük verinin yarattığı heyecan dalgası ve adı ortadan kalkabilir; ama bu olgu varlığını sürdürecek, hatta ivme kazanacak. Bugün büyük veri dediğimiz şey, tüm şirketlerin ve devlet kurumlarının, daha büyük hacimlerde veri kullanmaya başlamasıyla birlikte birkaç yıl içinde standart hale gelecek.”

Strateji danışmanı Bernard Marr’ın kaleme aldığı Büyük Veri İş Başında, bu sözlerle açılıyor. Büyük veri birkaç yıldır iş dünyasının dilinde ve hemen herkesin büyük verinin gücüne ve önemine dair bir fikri var. Ancak uygulamaya gelince yine hemen herkes kendisini büyük bir kaosun içinde buluyor ve bu zengin kaynağı verimli bir şekilde kullanmak için hangi adımları atması gerektiğini bilemiyor.

Yazar Bernard Marr tam da bu boşluğu dolduruyor ve dünya çapında 45 büyük kuruluşun büyük veriyi günlük faaliyetlerinde nasıl kullandığını anlatıyor. Kitabın her bir bölümü, söz konusu 45 büyük kuruluştan birine ayrılmış durumda ve her kuruluşun büyük veri macerası teknik ve pazarlamaya dönük stratejik ayrıntılarla resmediliyor.

Büyük verinin haşmeti karşısında kafalarını kuma gömmek veya o göz kamaştırıcı dünyada kaybolmak yerine, veriyi stratejik değer yaratmak amacıyla kullanabilen 45 kuruluşun hikâyesi, size de kendi işinizi dönüştürme yolunda ilham verecek!

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.