MediaCat

Londra’da eriyen bir asker heykeli

Visit Flanders, Londra’da Birinci Dünya Savaşı’nı anıyor.

Londra’da eriyen bir asker heykeli

1917’nin Temmuz ayında başlayıp Kasım ayında sonlanan ve Birinci Dünya Savaşı’nın en kanlı çarpışmaları arasında yer alan Passchendaele Muharebesi’nde Alman İmparatorluğu ile Britanya İmparatorluğu liderliğindeki İtilaf Devletleri orduları karşı karşıya gelmiş ve Belçika topraklarında yaklaşık yarım milyon asker hayatını kaybetmişti. Alman İmparatorluğu tarafından hardal gazının ilk kez kullanıldığı muharebelere hiç bitmeksizin yağan yağmur ve sonsuz bir çamur deryası damgasını vurmuştu.

Seyahat acentası Visit Flanders, Birinci Dünya Savaşı’nı anma programı çerçevesinde Passchendaele Muharebesi’nin anısına Londra’daki Trafalgar Meydanı’na “geçici” bir heykel konumlandırıyor. Bu sanat eseri geçici. Zira Damian van der Velden ve Ogilvy & Social.Lab Belgium imzalı bu heykel kum ve çamurdan yapıldı. Yaz yağmurları ile birlikte de tamamen erimesi bekleniyor. “Geçici” asker heykeli ile o yıllarda Passchendaele Muharebesi’nde çarpışan askerlerin tükenme hisleri aktarılmaya çalışılarak, insanlara duygusal bir mesaj verilmesi hedefleniyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.