MediaCat

Burger King’den Wendy’s trollemesi

Menüsünden tavuk nugget’larını çıkaran Wendy’s’e karşı markadan acımasız bir kampanya.

Burger King’den Wendy’s trollemesi

Wendy’s geçtiğimiz Mart ayında çok sevilen acılı tavuk nugget’larını kaldıracağı haberini vererek tüketicilerini bir hayli üzmüş, nugget severler de Change.org’da başlattıkları kampanya ile Wendy’s’in kararından dönmesini talep etmişleri.

Wendy’s’in müşterilerini üzen bu kararını lehine çevirmenin acımasız bir yolunu bulan Burger King ise başlattığı kısa süreli kampanyada, sınırlı bir süre için menüsüne acılı tavuk nugget ekleyeceğini hatta ismi Wendy olan herkese bir kereliğine mahsus 10 adet ücretsiz acılı tavuk nugget vereceğini duyuruyor.

Fakat Burger King’in Wendy’s’ hamleleri bu kadarıyla sınırlı değil. Zira marka sosyal medyada Wendy’s’in üzerine oynayan bir kampanya düzenliyor ve Wendy’s’in nugget’ları kaldırması haberine tepki gösteren kullanıcıların aylar önce paylaştıkları tweet’leri “promoted tweet” olarak öne çıkarıp konuyu yeniden gündeme taşıyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.