Burger King’den McDonald’s’a ateşkes teklifi

Marka, yaklaşan Uluslararası Dünya Barış Günü için rakibine zeytin dalı uzatıyor.

26.08.2015 - 16:55 | MediaCat

Burger King'den McDonald's'a ateşkes teklifi

New York Times ve The Chicago Tribune’de Çarşamba günü yayınladığı tam sayfa reklamlarıyla Burger King, hala ezeli rakibi konumunda olan McDonald’s‘a güçlerini birleştirmeyi teklif etti.

Amaç mı? Bir günlüğüne de olsa; iki şirketin elemanlarının birlikte çalıştığı, iki markanın en popüler ürünleri Big Mac ve Whopper‘ın kombinasyonu bir burger olan McWhopper‘ı satan bir restoran işletmek.

Burger King'den McDonald's'a ateşkes teklifi

Proje gerçekleşirse, satışlar sonunda elde edilen para, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nun 1981’deki yıllık toplantısının açılışında ilan edilen Uluslararası Dünya Barış Günü hakkında farkındalık yaratma amacındaki bir grup olan Peace One Day‘e bağışlanacak. Birleşmiş Milletler’in daha sonra 21 Eylül’de her yıl anılmasını kararlaştırdığı bu gün için Burger King ayrıca, Atlanta’da birbirine çok yakın konumda yer alan Burger King ve McDonald’s şubelerini birbirinden ayıran otoparkta gezici bir restoran açmayı öneriyor.

Burger King teklifini ilan ettiği mcwhooper.com‘da yer alan videoda, Peace One Day’in kurucusu Jeremy Gilley, “Bu seviyedeki bir firma aktivizmi farkındalığı arttırıyor, farkındalık da harekete geçilmesini sağlıyor ve harekete geçmek de hayat kurtarıyor” diyor.

New York Times’ın haberinde McDonald’s’ın konuya ilişkin yorum yapmayı reddettiği ifade ediliyor.

Kaynak: New York Times