MediaCat

Burger King’den Boris Johnson’a “Whopper”lı veda

Marka İngiltere’de bir kez daha siyaset gündeminin içinde.

Burger King’den Boris Johnson’a “Whopper”lı veda

Burger King, dün aldığı kararla Muhafazakar Parti liderliğinden istifa eden ve yeni liderin seçileceği sonbahara dek başbakanlık görevini yürütmeye devam edeceğini açıklayan Boris Johnson’ı alaycı bir espriyle uğurladı.

Johnson’ın istifasının hemen ardından yola koyulan siyah renkli Burger King kamyonu, parlamento binası civarında ve başbakanlık konutunun bulunduğu Downing Sokağı’nda gezindi. Siyah kapılı başbakanlık konutunun adresi 10 numaraya göndermede bulunan kamyonun üzerinde, markanın ikonik burgeri Whopper’ın İngilizcede “kuyruklu yalan” anlamında da kullanılmasından hareketle, “Anlaşılan aşırı ‘Whopper’ diye bir şey de varmış” yazısı yer alıyordu.

Burger King, İngiltere’de erken seçimlerin düzenlendiği Aralık 2019’da da siyaset gündemine parlamento binasına yanaştırdığı “Otobüsün yanında bir Whopper daha. Seçim var galiba” yazılı otobüsüyle katılmıştı.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.