Burger King’den seçim kampanyası yalanına cesur yanıt

Markadan İngiltere'de erken seçim öncesinde cesur ve bir o kadar da zekice bir hamle.

05.12.2019 - 12:00 | Sencer Uçar

İngiltere’nin Avrupa Birliği’nde (AB) kalıp kalmayacağının oylandığı 2016 referandumu sürecinde ülkenin AB’den ayrılmasına yönelik faaliyet gösteren Brexit yanlısı kampanya organizasyonu Vote Leave, AB bütçesi için haftada 350 milyon pound ödendiğini iddia etmiş ve bu iddia da ünlü Brexit otobüsünün üzerine taşınmıştı.

Ne var ki, ilerleyen günlerde bu iddianın gerçeği yansıtmadığı ortaya çıkmıştı. Daha sonraları Brexit yanlısı Muhafazakar Parti Lideri Boris Johnson hakkında kampanya döneminde yalan beyanda bulunduğu iddiasıyla dava açılması söz konusu olmuş ancak bu ihtimal üst mahkeme tarafından engellenmişti.

İngiltere 12 Aralık’ta gerçekleşecek erken seçime hazırlanırken, Burger King’den cesur bir hamle geldi. İkonik burgeri Whopper’ın anlamından (İngilizce: kuyruklu yalan, palavra) yola çıkan markanın, parlamento binası önünde boy gösteren otobüsünde, “Otobüsün yanında bir Whopper daha. Seçim var galiba” yazısına yer verildi.

KÜNYE

  • Reklamveren: Burger King
  • Reklam Ajansı: BBH
Kaynak: Lbbonline.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.