MediaCat

Burger King’den Big Mac olmayan ürünler

Markadan McDonald’s’ın Big Mac sıkıntısını kendi lehine çeviren bir kampanya.

Burger King’den Big Mac olmayan ürünler

İrlandalı fast food zinciri Supermac’in McDonald’s’ı marka hırsızlığı yapmakla suçlaması ve konuyu yargıya taşımasıyla başlayan süreç, Avrupa Birliği Fikri Mülkiyeti Ofisi’nin (EUIPO), McDonald’s’ın, Avrupa Birliği sınırları içerisinde hamburgerlerinde Big Mac markasını kullanamayacağına hükmetmesiyle ilerlemişti. McDonald’s kararı temyiz edeceğini duyurdu ama Burger King, rakibinin yaşadığı sıkıntıyı kendi lehine çevirmeden edemedi.

EUIPO tarafından Big Mac isminin McDonald’s haricindeki şirketler tarafından da kullanılmasının önünü açan kararının ardından Burger King, İsveç’teki müşterilerine ürünlerini “Big Mac olmayan” versiyonlarıyla servis etmeye başladı. Burger King İsveç’in sınırlı bir süre için baştan sona revize ettiği menüsünde “Big Mac gibi ama tabii ki ızgara alevinde pişmiş”, “Big Mac’e benziyor ama aslında daha büyük”, “Big Mac’in ‘keşke ben olaydım’ dediği burger” ve “Big Mac gibi ama daha lezzetli ve daha sulu” gibi ürünler yer alıyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.