Yavaş yavaş kaybolan bir kayıp ilanı

National Geographic'ten büyük kedilere dikkat çeken bir kampanya.

31.01.2019 - 13:47 | Sencer Uçar

Yavaş yavaş kaybolan bir kayıp ilanı

National Geographic, büyük kedilerin yok olmaması adına faaliyet gösteren bilim insanlarına ve çevrecilere destek olan oluşumu Büyük Kediler İnisiyatifi için duygulara hitap eden bir kampanyaya imza attı.

Doğadaki büyük kedi popülasyonunun son 75 yılda yüzde 90 oranında azaldığı verisinden yola çıkan National Geographic, sokak sanatçısı Dean Zeus Colman’a yavaş yavaş kaybolan bir kayıp kedi ilanı tasarlattı.

Londra’daki Paternoster Meydanı’na çizilen kayıp kedi ilanında Archie adlı aslanın fotoğrafına, “Archie’yi gördünüz mü? En son Afrika güneşinin tadını çıkarıyordu. Biz, Archie’siz bir hayat düşünemiyoruz, ya siz? Büyük kediler yeryüzünden siliniyor. Son 75 yılda Afrika’daki aslan popülasyonu yüzde 90 azaldı. Archie ve dostlarını kurtarmamız için bize yardımcı olun.” cümleleri eşlik ediyor.

İlan, insanlar ayaklarıyla bastıkça siliniyor ve birkaç saat içerisinde gözden tamamen kayboluyor. Böylece, hem büyük kedi popülasyonunun nasıl hızla azaldığına hem de insanoğlunun bu konuda oynadığı role vurgu yapılıyor.

İlan, Londra’nın ardından Bristol, Leeds, Manchester ve Edinburg’da da gözden kaybolacak.

Kaynak: The Drum

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.