Burger King Türkiye’den basın açıklaması

Burger King, İngiltere ve İrlanda'da burger'larında at eti DNA'sına rastlanmasının ardından Türkiye'deki ürünlerine ilişkin açıklama yaptı.

05.02.2013 - 17:57 | MediaCat

Burger King'den basın açıklaması

Burger King İngiltere’de, İrlandalı tedarikçisinin gönderdiği ürünlerde at eti DNA’sının bulunduğunu kabul ederek tüketiciden özür dilemiş, bununla ilgili The Sun gazetesinin hafta sonu baskısına tam sayfa ilan çıkmıştı.

Fast-food markası Türkiye’de TAB Gıda bünyesinde hizmet veriyor. TAB Gıda’dan konuyla ilgili bir açıklama yapılarak, markanın Türkiye’deki hizmetinin yurtdışındaki haberlerle bir ilgisi olmadığı belirtildi.

Yapılan basın açıklamasında aşağıdaki ifadelere başvuruldu:

“Sayın Basın Mensubu,

Geçtiğimiz günlerde Burger King ile ilgili İngiltere ve İrlanda’da gündeme gelen iddialara ilişkin yayınlanan haberler üzerine, müşterilerimizi doğru bilgilendirmek adına aşağıdaki açıklamayı kamuoyunun dikkatine sunarız.

Türkiye’de TAB Gıda bünyesinde faaliyet gösteren Burger King’in, Türkiye restoranlarında satışa sunulan et ürünlerinin tamamı, yerli ve Türk Gıda Kodeksi’ne uygun şekilde üretim yapan tedarikçilerden temin edilmektedir. Yurtdışında yayınlanan haberlerin de Burger King Türkiye ile hiçbir ilgisi bulunmamaktadır.

Saygılarımızla

TAB Gıda”

 

Itır Yıldız

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.