Burger King Polonya’dan şaşırtan öneri

Marka, Polonya'daki müşterilerine patates kızartmalarını McDonald's'tan almalarını önerdi.

13.12.2021 - 17:13 | Simge Şenses

Burger King Polonya'dan şaşırtan öneri

Burger King, müşterilerine patates kızartmalarını McDonald’s’tan almalarını tavsiye eden bir kampanya başlattı. Her şeyden önce bu hamlenin McDonald’s patateslerinin daha iyi olduğuna dair bir kabulleniş değil, iyi bir amaca hizmet eden bir kampanyaya destek niteliği taşıdığını belirtmekte fayda var.

McDonald’s, Aralık ayının birinci ve ikinci hafta sonu McHappy Day adını verdiği bir yardım etkinliği organize ediyor. Marka, o günlerde satın alınan her porsiyon patates için, hasta çocukların sağlığını ve refahını iyileştirmeye odaklanan kâr amacı gütmeyen kuruluş Ronald McDonald House Charities’e 1 Polonya zlotisi bağışlıyor.

Burger King bu yıl,  bu asil fikri desteklemek için potansiyel kârlarından vazgeçmeye ve restoranlarının konuklarını McDonald’s’ın bağış kampanyasını desteklemeye teşvik etmeye karar verdi. Marka, 11 Aralık Cumartesi günü Polonya’daki tüm restoranlarında Helping Whopper Junior kampanyasını düzenledi ve o gün elinde McDonald’s’tan alınma bir kutu patates kızartmasıyla gelen herkese ücretsiz Whopper Junior hediye etti.

Burger King Polonya Marka Müdürü Zuzanna Kilar kampanyaya dair, “Dünyanın daha iyi bir yer olmasını istiyoruz ve biliyoruz ki misafirlerimiz de bizimle hemfikir. Bu nedenle, ilk veya son kez olmamak üzere birçok ailenin hayatını iyileştirebilecek bir davaya dahil oluyoruz. İhtiyacı olanlara yardım ulaştırma konusu tüm farklılıkların ötesindedir” açıklamasında bulundu.

Burger King Polonya'dan şaşırtan öneri

Bu, Burger King’in rakibiyle dayanışmaya başvurduğu ilk sefer değil. Marka, sıkı karantinaların uygulandığı ve restoranların boş kaldığı dönemde “McDonald’s’tan Sipariş” kampanyasıyla müşterilerini McDonald’s, KFC ve diğer birçok restorandan alışveriş yapmaya çağırmıştı.

KÜNYE

  • Reklamveren: Burger King Polonya
  • Reklam Ajansı: 180heartbeats + JUNG v MATT
Kaynak: LBBOnline

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.