Doğtaş Kelebek Yönetim Kurulu’na üç yeni isim

Şirket yönetim kurulunu üç başarılı kadınla güçlendirdi.

13.12.2021 - 15:21 | MediaCat

Doğtaş Kelebek'in medya konkuru sonuçlandı

Doğtaş Kelebek Mobilya Grubu, karar verici pozisyonlarda kadın varlığını artırmak hedefiyle yönetim kurulunda değişikliğe gitti. Berna Akyüz Öğüt, Zeynep Yalım Uzun ve Mutlu Erturan bağımsız yönetim kurulu üyesi olarak şirketin yönetim kuruluna dahil oldu.

LC Waikiki Genel Müdürü olarak görev alan Berna Akyüz Öğüt, Boğaziçi Üniversitesi’nde işletme eğitimini tamamladıktan sonra aynı üniversiteden yüksek lisans derecesini aldı. Genpa, Avea, Turkcell, Yıldız Holding şirketleri ve English Home firmalarında farklı görevler üstlendi.

Arçelik’in Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan ve bugünlerde görevini devretmeye hazırlanan Zeynep Yalım Uzun üniversite eğitimini ABD’nin Atlanta kentindeki Agnes Scott College’da ekonomi ve psikoloji alanlarında aldı. Arçelik’ten önce Unilever’de 25 yılı aşkın pazarlama kariyeri bulunan Uzun, bu süre zarfında Polonya, Türkiye ve İngiltere merkezli olarak görev yaptı ve Unilever’in farklı markalarının geniş coğrafyalarda global operasyonlarını yönetti.

Bugün Hepsiburada’da CCO olarak görev yapan Mutlu Erturan ise Orta Doğu Teknik Üniversitesi Ekonomi bölümünden lisans, İngiltere’deki Nottingham Üniversitesi’nden MBA alanında lisansüstü derecesine sahip. Kariyerine Yapı Kredi Bankası’nda danışman olarak başlayan Erturan; sonrasında IBM’de farklı departmanlarda üst düzey yöneticilik rollerini üstlendi.

Doğtaş Kelebek CEO’su İsmail Doğan

Doğtaş Kelebek CEO’su İsmail Doğan atamalarla ilgili, “Yeni yönetim kurulu üyelerimiz kurumsal yönetim, denetim ve riskin erken saptanması komitelerindeki görevlerinin yanında kurumsallaşma, uluslararası yayılım stratejileri, e-ticaret ve mağazalaşmadaki deneyimleri ile yönetim kuruluna destek sağlayacak ve Doğtaş Kelebek Grubu’nun sürdürülebilir büyümesine önemli katkı sağlayacaklardır” yorumunda bulundu.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.