Burger King tahttan çekildi

Belçika'da kral belli oldu.

02.06.2017 - 11:24 | Sencer Uçar

Burger King Rusya'dan tepki çeken kampanya

Hatırlayacağınız üzere  Burger King’in Belçika’da ilk şubesini açma kararının ardından online reklam kampanyası başlatılmış, kampanya kapsamında da insanlardan whoistheking.be adresi üzerinden Kral Philippe ile Burger King arasında bir seçim yapmaları istenmişti. Kraliyet ailesi ise bu durumdan pek memnun olmamış ve kraliyet ailesi sözcüsü tarafından, Burger King’in reklam kampanyası için kendilerinden izin almadığı ve ailenin kampanyayı onaylamadığı yönünde açıklamalar yapılmıştı.

Kraliyet ailesinden gelen olumsuz tepkiler üzerine Burger King geri adım atmış gibi görünüyor. Zira reklam ajansı Buzzman Paris tarafından, online seçim sonuçlarının yüzde 49’a yüzde 51 şeklinde Kral Philippe lehine sonuçlandığı, markanın insanların tercihlerine her daim saygı duyduğu ve bu yüzden de acı gerçekle yüzleşmek zorunda oldukları açıklandı.

Seçimin sonuçlanmasının ardından whoistheking.be adresinde ve Burger King Belçika’nın resmi Facebook sayfasında bulunan logodan “King” yazısı çıkarıldı. Kampanyanın web sitesine girildiğinde ise insanları “Belçika’da iki krala yer yok” ibaresi karşılıyor.

Marka, Belçika’da restoran açma kararından vazgeçmiş değil. Ancak Belçika’da açılması planlanan restoranlarda “yeni” logosu kullanıp kullanmayacağı merak konusu.

 

Kaynak: Creativity Online

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.