MediaCat

Taraftarlar kendi stadyumlarını inşa ederse

Paraguay’dan duygusal bir tribün hikâyesi.

Taraftarlar kendi stadyumlarını inşa ederse

Paraguaylı futbol takımı Cerro Porteño’nun taraftarları, dünyada eşine ender rastlanır bir projeye imza atıyor. Taraftarlar, kulübün stadyum yenileme kararının ardından kolları sıvıyor ve stadyum inşaatında çalışmaya koyuluyor.

Proje kapsamında hazırlanan reklam filminde ise taraftarların stadyum inşaatı süreci ele alınıyor. Filmde, söz Cerro Porteño taraftarına ve kulübün oyuncusu Nelson Haedo Valdez’e bırakılıyor.

Takımın 1970 yılından bu yana maçlarını oynadığı General Pablo Rojas Stadyumu hakkında 2015 yılında alınan yenilenme kararının ardından, daha önce inşaat işçiliği tecrübesi bulunmayan fedakâr taraftarlar, maçları daha iyi bir atmosferde oynayabilmek adına kulübün yardımına koşuyorlar ve stadyumun inşaatında çalışmaya başlıyorlar. Stadyum inşaatında maddi herhangi bir beklentileri olmaksızın çalışan taraftarlar, emeklerini takımlarına duydukları aşkla harmanlıyorlar.

Tek bir hayalleri var: Elleriyle inşa ettikleri stadyumlarını tamamlanmış olarak görebilmek. Bir anlamda da kendi hayallerini inşa ediyorlar elbette…

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.