Bugünün fidanı, yarının futbol kalesi

Hem amatör futbol ruhunu hem de gezegeni yaşatmanın ortak bir yolu var.

24.03.2022 - 11:45 | Simge Şenses

Bugünün fidanı, yarının futbol kalesi

Futbol oynayarak büyüyen herkes, ağaç gövdelerinin kolaylıkla doğal kale direklerine dönüşebileceğini bilir. Ogilvy Social.lab Amsterdam, 21 Mart Dünya Ağaç Günü’nde futbol dergisi Panenka için bu nostaljik çağrışımdan faydalanarak ormansızlaşmaya farkındalık yaratan bir kampanya yarattı.

Dünya genelinde yangınlar ve iklim değişikliğine bağlı olarak her üç saniyede bir üç futbol sahası büyüklüğünde ormanlık alan kaybedildiğine dikkat çeken Planting Goals kampanyası, izleyenleri kaybedilen alanları yeniden ağaçlandırmaya davet ediyor. Yönetici kreatif direktörlüğünü Tolga Büyükdoğanay’ın üstlendiği kampanya kapsamında Panenka dergisi, Nisan 2022 sayısıyla birlikte abonelerine birer tohum paketi hediye edecek. Verilen talimatlar doğrultusunda aralarında genişçe yedi adım bırakılarak ekilen tohumlar doğaya nefes, geleceğin futbolcularına ise antrenmanlarında kullanabilecekleri doğal kale direkleri olarak geri dönecek.

Büyükdoğanay, kampanyanın ardındaki içgörüyü şu sözlerle anlatıyor: “Birçoğumuz, bir piknikte veya parkta ağaçları kale direği olarak kullanarak futbol oynamışızdır. Bu basit ama güçlü içgörü, futbol camiasına ağaç dikme konusunda daha önce hiç düşünülmemiş bir şekilde ilham vermemizi sağladı. Futbolseverlere gezegene yardım etmeleri için ilham veren bu fikir, gelecekteki golleri de garanti ediyor.”

KÜNYE

  • Reklamveren: Panenka Magazine
  • Reklam Ajansı: Ogilvy Social.lab Amsterdam
  • Yönetici Kreatif Direktör: Tolga Büyükdoğanay
  • Kreatif Direktörler: Fede Botella, Diego Lauton De Oliviera
  • Prodüksiyon Şirketi: BeSweet Films
Kaynak: Adobo Magazine

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.