MediaCat

Elektrikli Fransız devrimi

Citroën’den tamamı elektrikli ë-C3 için iddialı bir kampanya.

Elektrikli otomobiller çoğunlukla “seçkinlerin” kullandığı “lüks” araçlar olarak görülebilir. Citroën ise mevcut düzene, kendi tabiriyle yeni bir Fransız Devrimi başlatacak kadar karşı.

Elektrikli ulaşımı geniş kitlelerle buluşturmak adına tamamı elektrikli modeli ë-C3’ü muadillerine kıyasla Avrupa’da uygun fiyata satışa sunan Citroën, devrimini coşku dolu bir kampanyayla duyuruyor. 18’nci yüzyıl ile günümüzün bir araya geldiği filmde seçkinlerin eğlencesi, herkesten sakındıkları ë-C3’lerinin David Bowie’den Suffragette City eşliğinde çalınmasıyla bozuluyor. ë-C3’lerin sarayı dağıtıp halka karıştığı film BETC Paris imzası taşıyor.

Çekimleri Macaristan’da bir şatoda beş günde tamamlanan Fredrik Bond yönetmenliğindeki filmde Dune 2 dublör ekibiyle çalışılırken, kostüm ve peruklar ise Sofia Coppola’nın Marie Antoinette filminden alınmış.

Citroën Pazarlama ve İletişim Kıdemli Başkan Yardımcısı Federico Goyret, “Reklamcılıkta yaratıcı mükemmellik, piyasaya çığır açan ürünler getirerek insan hayatını kolaylaştıran mühendislik çözümleri kadar Citroën tarihinin bir parçası. Yeni ë-C3, ilk kez herkes için erişilebilir, yüksek kaliteli, elektrikli mobilite sunan devrim niteliğinde bir araç. Fantastik bir film müziğiyle süslenip, akılda kalıcı, etkili ve görsel açıdan çarpıcı bir kampanyayı hak eden bir ürün” yorumunda bulunuyor.

Kampanya 1 Haziran itibarıyla Fransa’da, bir ay sonra ise Avrupa’da yayınlanacak.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.