MediaCat

Film afişlerine kablosuz bağlantıyla interaksiyon

‘Dünyanın en eski’ ve ‘en az kullanılan’ mecrasına yeni bir bakış açısı

Film afişlerine kablosuz bağlantıyla interaksiyon

Güney Koreli film dağıtım şirketi CJ Entertainment dijital mecranın yükselişinden etkilenip, demode hale gelen afişleri canlandırmak için Cheil ile işbirliğine girdi. Yapılan proje kapsamında film afişleri, birer kablosuz erişim noktasına dönüştürüldü.

WiFiPosters adlı proje, üzerlerinde film afişleri bulunan billboard’lara Wi-Fi cihazlarının yerleştirilmesi ve erişim alanında olan kullanıcılara internet erişimi sağlaması temeline dayanıyor. İlgili filmin adını taşıyan afiş ağı, herhangi bir bağlantı gibi mobil cihazların ekranında görünüyor ve internet erişimi sağlıyor.

Kullanıcılar afişin sağladığı ağa bağlanmaları halinde, filmin resmi sitesine yönlendirilip orada bulunan fırsatlardan haberdar kılınıyor. Film hakkında her türlü bilgiye ulaşılabilen bu sayfa üzerinde aynı zamanda yüksek çözünürlüklü fragmanlar izleme, promosyon etkinlikleri hakkında bilgi edinme ve film için bilet satın alma gibi imkânlar da bulunuyor.

Çalışma sonucunda, Seul’un popüler muhitlerine yerleştirilen Wi-Fi afişler sayesinde ilgili filmlerin resmi sitelerindeki trafiğin yüzde 25,8 oranında arttığı ve afiş yoluyla siteye erişenlerin diğer ziyaretçilere oranla resmi sitede 5 kat daha fazla kaldıkları tespit edilmiş.

[youtube]http://youtu.be/YyLUCHe8Nuk[/youtube]

Haluk Kasarcı
(kaynak: design taxi)

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.