MediaCat

Bu bir oyun değil

Movistar ve VML Meksika’dan çevrimiçi oyun evreninin karanlık tarafına ışık tutan film.

Çevrimiçi oyun evreninin eğlenceli olduğu su götürmez ancak başta küçük yaştakiler olmak üzere kimi oyuncular için tehlikeler barındırıyor. Tanınmayan profillerle etkileşime girilmesinden kaynaklanan sorunlar sanal evreni aşıp gerçek hayata da ulaşabiliyor. Örneğin Meksika’da uyuşturucu kartelleri, gençlere çevrimiçi oyunlarda erişip onları bünyesine katıyor.

Küçük yaştakilerin çevrimiçi video oyunlarında tanımadıkları kişilerle her geçen gün daha fazla etkileşime girmesinden yola çıkan Latin Amerikalı telekomünikasyon şirketi Movistar, VML Meksika işbirliğiyle bir farkındalık kampanyası başlattı. “This is Not a Game” (Bu Bir Oyun Değil) adlı kampanyanın yedi dakikalık filmi, video oyunlarının arayüzünü ve karakterlerin hareketlerini kusursuza yakın taklit ediyor. Meksikalı bir öğrencinin oyunda yabancılarla etkileşime girmesinin ardından yaşadıklarını anlatan film oyunu geride bırakan bir finale uzanıyor.

Movistar Marka ve Entegre Pazarlama İletişimi Başkanı Fernanda Pérez, “This is Not a Game aracılığıyla, oyun evrenindeki riskler konusunda toplumda farkındalık yaratmaya çalışıyoruz. Oyuncuları ve küçüklerin anne ve babalarını, çevrimiçi oyun etkileşiminin risklerini tespit etmek ve önlemek için kontrolü ele almaya ve sürece katılmaya çağırıyoruz. İnsanlar teknolojiye anlam verir, onu bilgi sayesinde sorumlu şekilde kullanır” diyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.