Bruce Willis oyunculuğa veda ediyor

Bilişsel yeteneklerini etkileyen "afazi" hastalığına yakalanan ünlü oyuncu kariyerine son veriyor.

31.03.2022 - 09:09 | Simge Şenses

Bruce Willis oyunculuğa veda ediyor

Bruce Willis’in ailesi, ünlü oyuncuya konuşulanları anlama ve kendini ifade etme yetisinde bozukluğa yol açan bir hastalık olan “afazi” teşhisi konduğunu ve 67 yaşındaki Willis’in hastalığı sebebiyle kariyerini noktaladığını duyurdu.

Oyuncunun büyük kızı Rumer Willis sosyal medya üzerinden yayınladığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Bruce’un harika destekçilerine,

Ailesi olarak, sevgili Bruce’umuzun sağlık sorunları yaşadığını ve kendisine yakın zamanda bilişsel yeteneklerini etkileyen “afazi” hastalığı teşhisi konduğunu paylaşmak istedik. Sonuç olarak, uzun bir değerlendirme sürecinin ardından Bruce, kendisi için çok büyük anlam ifade eden kariyerinden uzaklaşıyor. Ailecek gerçekten zorlu bir dönemden geçiyoruz ve gösterdiğiniz sevgi, şefkat ve destek için minnettarız. Süreci güçlü bir aile birliğiyle göğüslüyoruz ve hayranlarını da haberdar etmek istedik çünkü ona, tıpkı onun da size verdiği gibi değer verdiğinizi biliyoruz. Bruce’un da her zaman söylediği gibi, “Gününüzü gün edin” çünkü biz de birlikte tam da böyle yapmayı planlıyoruz.

Sevgilerimizle,
Emma, Demi, Rumer, Scout, Tallulah, Mabel & Evelyn

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Rumer Willis (@rumerwillis)

Moonlighting (Mavi Ay / 1985-1989) isimli televizyon dizisindeki David Addison rolüyle üne kavuşan Bruce Willis, ikonik Die Hard (Zor Ölüm) serisindeki John McClane karakteriyle akıllara kazınmış, The Fifth Element (Beşinci Element / 1997), Armageddon (1998) ve The Sixth Sense (Altıncı His / 1999) gibi gişe rekorları kıran filmlerde rol almıştı.

Kaynak: The Hollywood Reporter

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.