Brand Week’te geleceğe ışık tutacak 7 sunum

Bu yıl da dopdolu bir Brand Week Istanbul bizleri bekliyor. Bu zengin program içerisinden etkilerini ilerleyen yıllarda iyiden iyiye hissedeceğimiz gelişmelere ve tartışmalara ışık tutan yedi konuşmayı sizler için derledim.
01.11.2019 - 09:56

Kasım ayı geldi, yılın en ilham verici haftası kapıya dayandı. Bu yıl da dopdolu bir Brand Week Istanbul bizleri bekliyor. Geleceği şekillendiren toplumsal ve teknolojik eğilimler, iş dünyasına yön veren fikirler ve akımlar, markalaşmanın şeklini değiştiren dinamikler ve başarı hikâyeleri… Dönüşüm perspektifleri, öğrenimler ve örnek uygulamalar… Pazarlama ve iletişimden iş yönetiminin diğer alanlarına, teknolojiden sanata, bilimden siyasete, spordan sivil topluma farklı alanlardan lider konuşmacılarla beş ayrı sahnede onlarca oturum…

Bu zengin program içerisinden etkilerini ilerleyen yıllarda iyiden iyiye hissedeceğimiz gelişmelere ve tartışmalara ışık tutan yedi konuşmayı sizler için derledim.

Rakamlarla Brand Week 2018

Karadelikler, teknoloji ve globalleşme

Bu yıl bilim alanında tarihî bir gelişme yaşandı. Bilim insanları ilk defa bir karadeliği doğrudan görüntülemeyi başardılar. Bu başarıya imza atan ekipte bir Türk bilim insanı yer alıyordu: Prof. Dr. Feryal Özel. Prof. Özel bu çarpıcı uzay keşfinin arka planını, keşfi mümkün kılan teknoloji inovasyonu ve işbirliği süreçlerinin nasıl geliştiğini bu yıl Brand Week’te anlatacak.

Marka inşasının geleceği

Marka yönetiminde uygulamaları referans alınan bazı şirketler vardır. Dünyanın en büyük reklamvereni olan P&G bu şirketlerden biri. P&G Global Pazarlama ve Marka İnşasından Sorumlu Başkan Yardımcısı Sırma Umur bu yıl Brand Week sahnesinde marka inşasının geleceğini konu alan bir sunum yapacak. Umur’un çizeceği çerçevenin uluslararası sektördeki güncel yaklaşım ve yönelimleri değerlendirmek açısından önemli olduğunu düşünüyorum.

Stratejik planlama nasıl olma(ma)lı?

Les Binet pazarlama faaliyetlerinin etkililiği tartışmalarında uluslararası camiada en çok sözü dinlenen sektör temsilcilerinden. Binet bu yılki sunumunda stratejik planlama sürecindeki tuzakları masaya yatıracak, marka başarısızlıklarına yol açan hataları ve bunların ardındaki yanlış inanışları gözler önüne serecek.

Paylaşım ekonomisinde hayat

Paylaşım ekonomisi kavramı ve bu kavramın çıkış noktasındaki dijital platformlar yıllardır iş dünyasının gündeminde. Fakat bunların etrafındaki tartışma çoğunlukla girişimcilik, inovasyon ve yasal düzenlemeler ek
senlerinde cereyan ediyor. Royal Holloway, Londra Üniversitesi’nden Prof. Giana Eckhardt ise Brand Week’teki sunumunda paylaşım ekonomisinin pazarlamanın temel kurumları ve süreçleri üzerinde ne gibi etkileri olduğunu gösterecek.

Yapay zekâ ile yüzleşmek

Yapay zekâ alanındaki gelişmelerin yol açtığı heyecan dalgası kısa sürede kavramların birbirine karıştığı, beklentilerin rayından çıktığı bir ortam yarattı. Bugün birçok yerde bu etiketin, üzerine fazla düşünülmeden kullanıldığını görüyoruz. Acaba buradaki teknolojilerin markaların mevcut ihtiyaçlarına en yakın ve gerçekten fark yaratacak kullanım alanlarını gözden kaçırıyor olabilir miyiz? Carnegie Mellon Üniversitesi’nden Prof. John Zimmerman’a göre durum bu. Gözden kaçanlar Prof. Zimmerman’ın sunumunun konusu.

Yaratıcı endüstriler nasıl beslenir?

John Newbigin 90’lardan bu yana İngiliz hükümetinin yaratıcı endüstrilere yönelik gündemi ve politikalarının belirlenmesinde rol oynamış bir isim. Aynı zamanda dünyanın dört bir yanındaki hükümetlere ve kamu kuruluşlarına bu konuda danışmanlık yapıyor. Türkiye’de yaratıcı endüstrilerin büyümesi ve gelişmesi için diğer ülkelerdeki deneyimlerden çıkarılması gereken dersler var. Newbigin’in anlatacakları bu yüzden dinlemeye değer.

Ulaşımın Geleceği

Bu yıl Brand Week’te bir sahneyi günlük hayatın çeşitli yönlerini ve farklı sektörleri dönüştüren teknolojilere adadık. Buradaki konuklardan biri ulaşım alanında Avrupa’nın en hızlı büyüyen girişimlerinden FlixMobility’nin kurucularından André Schwämmlein. Schwämmlein sunumunda dijitalleşmenin dünyanın dört bir yanında ulaşımı nasıl yeniden şekillendirdiğini, ulaşımın sürdürülebilir olması için ne gibi çalışmalar yapıldığını anlatacak.

4-8 Kasım 2019 tarihlerinde Zorlu PSM’de gerçekleşecek Brand Week Istanbul ile ilgili tüm bilgilere mobil uygulamamız Kapital Events veya etkinliğin internet sitesi Brandweekistanbul.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.