MediaCat

Empati kur, dürüst ol, dinle

Lovemark olma yolunda giderken…

Empati kur, dürüst ol, dinle

3-8 Kasım tarihleri boyunca pazarlama ve iletişim sektörüne yön veren pek çok önemli ismi ağırlayacak olan Brand Week Istanbul 2014, Lovemarks Day kapsamında izleyicileri Unilever Global Yardımcısı Sandrine Conseiller ile buluşturdu. “Elidor, a love story” başlıklı sunumunda MediaCat’in Ipsos işbirliğiyle yürüttüğü Türkiye’nin Lovemark‘ları araştırmasının şampuan kategorisi birincisi Elidor’un hikâyesini paylaşan Conseiller, markaların lovemark olmak için dikkat etmeleri gereken noktaları Elidor örneği üzerinden açıkladı.

Bir lovemark hikâyesi

Türkiye’ye 1973 yılında giren ve 60 yıldan uzun bir süredir 70’i aşkın ülkede varlık gösteren Elidor’un hikâyesini inişleri ve çıkışlarıyla anlatan Sandrine Conseiller, markanın başarısının ardındaki stratejiden bahsetti. 2005 yılında hedef kitlesiyle bağları zayıflayan Elidor’un tüketicilere “hangi şampuanı kullanıyorsun?” yerine “senin için önemli olan nedir?” diye sormaya başladığını ve böylelikle kitlesini daha kolay ve iyi anlamayı başardığını söyleyen Conseiller; aynı stratejiyi reklam filmlerinde de benimsediklerini açıkladığı sunumuna Elidor’un reklamlarını izleterek devam etti.

Brand Week Istanbul: Sandrine Conseiller, Unilever

Lovemark olmak için empati kurabilmenin önemine değinen Sandrine Conseiller’ye göre bir markanın kendi kimliğini ve dilini yaratması, hedef kitlesinin ihtiyaçlarından hareketle inovasyona yönelmesi ve nereden geldiğini unutmaması onu lovemark haline getirecek en önemli unsurlardan bazıları.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.