MediaCat

Çaykur Genel Müdüründen ‘Çayın Hikâyesi’

İmdat Sütlüoğlu Brand Week Istanbul sahnesinde.

Çaykur Genel Müdüründen ‘Çayın Hikâyesi’

Ipsos araştırmasında katılımcıların yüzde 53’ü tarafından çay kategorisinin Lovemark‘ı seçilen Çaykur‘un Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu; katılım gösterdiği Brand Week Istanbul‘da bu sonucun 90 yıllık bir emeğin sonucu olduğunu belirterek sözlerine başladı.

“Çaykur, 90’ıncı yılında, yeni ürünlerle gamını geliştiriyor, büyümeye devam ediyor. Yepyeni bitki çayları ve Serendem adı verilecek çay evleriyle bir dünya markası olacağız” sözlerini sarf eden Sütlüoğlu, halkı Türkiye’deki kadar çay içen bir başka ülke olmadığını ifade etti. Hızlı yaşam kültürünün Türkiye’de de öne çıkmaya başlamasına rağmen, poşet çayların demleme çaylarına nazaran her zaman ikinci tercih unsuru olduğuna değinen Sütlüoğlu, Serendem çay evleriyle hem çayı hem de Türkiye’ye has çay kültürünü yaşatmanın Çaykur’un öncelikli hedeflerinden biri olduğunu söyledi.

Hedef: Dünyanın en büyük organik çay havzasını oluşturmak

Türkiye’de çay üreticileri dış pazarlara açılma ihtiyacı duymuyor zira yapılan üretimin büyük bir kısmı ülke içinde tüketiliyor. Tüm dünyada bilinen İngiliz ve Japon çaylarının yanına Türk çayının alametifarikası olan çift demlenme özelliğini çıkaran Çaykur, yıllar içinde yatırımlarının karşılığını dünyada artacak bir marka bilinirliği şeklinde almayı planlıyor.

Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu'ndan 'Çayın Hikâyesi'

Kişisel olarak günde 30 bardak çay tükettiğini ve tam bir çay tiryakisi olduğunu belirten Çaykur Genel Müdürü, Türk çayının bir diğer istisnai yanının da kış ayları boyunca kar tabakasıyla örtünmesi nedeniyle inorganik tarım ilaçlarına ihtiyaç duymaması olduğunun altını çizdi. Sürdürülebilirliğe önem veren Çaykur; hem doğal kaynakları ve tarım alanlarını, hem de çay tarımında emek sarf eden çiftçileri korumayı önemsiyor. İmdat Sütlüoğlu’nun konuşmasında vurguladığı üzere Çaykur, Doğu Karadeniz bölgesini dünyanın en büyük organik çay havzasına dönüştürmeyi amaçlıyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.