MediaCat

Lovemarks Day’de oturumlar Eataly’nin hikâyesi ile sona erdi

Oscar Farinetti başarısının detaylarını katılımcılarla paylaştı.

Lovemarks Day’de oturumlar Eataly’nin hikâyesi ile sona erdi

İstanbul Kongre Merkezi‘nde tüm hızıyla devam eden Brand Week Istanbul‘un ilk günü Lovemarks Day‘de kapanış konuşması için sahne, 10 yıl önce kurduğu Eataly markası ile tüm dünyanın dikkatini çeken bir başarı elde eden Oscar Farinetti‘deydi.

“Eataly’nin hikâyesi’ni anlatmadan önce size başarımın kaynağında ne yer aldığını söyleyeceğim” diyen Farinetti, firmasının değil, şansının kendisini bugün bulunduğu yere getirdiğini söyledi. Sebze çeşitliliği, yenilebilir hayvan türlerinin fazlalığı, şarap yapımına müsait üzüm ve zeytin çeşitliliği gibi birçok alanda İtalya’nın coğrafi konumu gereği dünyada bir numara olduğunun altını çizen Farinetti, en büyük şansının bu ülkede doğmak olduğunu aktardı.

Oscar Farinetti başarısının detaylarını Brand Week'te paylaştı.

Harmoninin önemi

Herhangi bir projenin yaratılma süreciyle bir şeftalinin yapısının birbirine çok benzediğini söyleyen Oscar Farinetti, anolojisinin detaylarını katılımcılarla paylaştı. “Her bir projenin çekirdeğinde şairane hedef ve değerler; çekirdeğin etrafında markaya hayat veren deneyimler; en dış katmanda ise marka anlatısı yer almalıdır” diyen Farinetti, daha sonra Eataly’nin şairane hedeflerinde sıraladı: “İstihdam yaratmak, unutulmuş mekânları tekrar canlandırmak, İtalya’nın gastronomik dünyasının harikalarını anmak ve herkese yüksek kaliteli ürünler sunmak.”

Oscar Farinetti başarısının detaylarını Brand Week'te paylaştı.

İstanbul’da olmak harika

10 ay önce İstanbul’da da bir şubesi açılan Eataly’nin Türkiye macerasına da değinen Oscar Farinetti “İstanbul’da olmak harika. Dünyanın en güzel alışveriş merkezindeyiz. Eataly yıllar önce İstanbul’da Kapalıçarşı‘yı gezdiğimde aklıma gelen bir fikirdi. Dolayısıyla bu rüyanın aslen başladığı yerde bulunmak bizim için bir anlamda rüyanın gerçekleşmesi anlamına geliyor” dedi.

Katılımcıların ilgi ve sempatiyle izlediği sunumunu “Yaratıcılık herkesin erişimine açık bir ödül olmalı” sözleriyle tamamlayan Eataly Kurucusu Oscar Farinetti, katılımcılardan büyük alkış aldı.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.