MediaCat

Brand Week Istanbul Manifestosu

Bu yıl beşinci kez gerçekleştirilen Brand Week Istanbul’un en iddialı taraflarından biri de teması: Efsaneler!

Brand Week Istanbul Manifestosu

Brand Week Istanbul’a az bir zaman kaldı. 6-10 Kasım tarihleri arasında Zorlu PSM, bu yılın teması olan “Legends”ın hakkını vererek, alanında efsane konuşmacıları ağırlayacak.

Peki, efsane olmak ne demektir? Kime efsane deriz? Dahası, neden? Efsanelere saygı duruşu niteliğindeki Brand Week Istanbul manifestosu, işte bu kavramın içini dolduruyor.

Brand Week Istanbul manifestosu


Her marka kendi efsanesini yaratmalıdır.
Rekabetin az, pastanın kocaman olduğu, insanlığın da bu kadar “sosyal” olmadığı o güzel günlerde, her markanın bir hikâyesinin olması yeterliydi. Ama dünya o kadar fazla ve o kadar hızlı değişti ki, markaların başarılı olabilmesi için artık hikâyeler yeterli değil.
Efsane olmak için kendi efsaneni yaratmak şart.
İlk kez duyulduğunda efsane kavramı hepimizin hoşuna gitse de, acaba bu kadar büyük bir vaadin altı nasıl doldurulabilir?
Cevap belki de efsane olmayı başarmış insanların hayatlarında saklı.
Efsane olmak imkânsız sanılanı başarmaktır. İnançları uğruna her şeyi göze alabilmektir. Efsane olmak sürüden ayrılabilmektir. Tek başına direnebilmektir efsane olmak. Vasata baş kaldırabilmektir.
İnsanların kalbinde taht kurabilmektir efsane olmak. Karmaşık sorunlara basit çözümler bulabilmektir. Efsane olmak çalışmak, çalışmak, çalışmaktır…
Efsane olmak isteyen her marka önce bir değer yaratmalıdır. Üründe, içerikte, boyutta, tasarımda, ambalajda, teknolojide, fiyatta, kullanımda, deneyimde, hedef kitlede… Nerede olursa olsun fark edilebilen, yaratıcı bir değer yaratmalıdır.
Efsane olmuş markaların hepsinde yaratıcılığın o göz alıcı pırıltısını görürsünüz. Yaratıcılık efsane olabilmenin en temel şartıdır.
Bir diğer şart ise, markanın vaadine (ruhuna) asla ihanet etmemektir.
Yapay zeka, genetik bilimi araştırmaları ve akıllı robotların üretimden tüketime, iletişimden sosyal hayata tüm dünyayı kökünden bir kez daha değiştireceği çok yakın gelecekte, insanların kalbinde sağlam bir yere sahip olmanın yolu efsane olmaktan geçiyor.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.