MediaCat

Pazarlamanın rotasını çizenler

Brand Week Istanbul’da bu yıl, globalleşen dünyada pazarlamada efsane olabilmenin izi sürülüyor.

Pazarlamanın rotasını çizenler

Pazarlama disiplini, temelde insanların ihtiyaç ve isteklerini karşılamaya yönelik bir alan olmasından dolayı önem taşıyor. Dijitalleşme, büyük veri, trendler, içgörü, sürdürülebilirlik, yönetim… Günümüze uzanan yolculuğunda temas ettiği alanları artırarak ilerleyen pazarlamanın insanlara daha iyi yaşam standartları sunma rolü ise bir değişimi beraberinde getiriyor: Ürün merkezlilikten insan merkezliliğe geçiş.

Bu anlamda tüketicisine dokunmak ve maksimum fayda sağlamak isteyen her marka için topyekûn ilgilenilmesi gereken bir alandan bahsediyoruz. Globalleşen dünyayla birlikte gerek tüketim davranışları gerekse de pazarlama yönteminin gereklilikleri hızla değişiyor. Değişen koşullara ayak uydurmakta gecikmeyen markalar ve adını markalaştırmayı başaran bireyler ise ilham verici hikâyeleriyle pazarlama kolunda örnek teşkil eden vakalara imza atıyor.

Peki, müşteriyle bağ kurmada en etkili pazarlama yöntemleri neler? Gelecekte pazarlamayı etkileyecek trendler neler olacak? Güçlü bir marka yaratmanın sırrı nedir?

7 Kasım: Legends of Marketing

Pazarlamaya dair tüm sorular bu yıl Legends temasıyla gerçekleşecek Brand Week Istanbul’un Legends of Marketing gününde yanıt buluyor. Sadece pazarlamacıların değil, tüm iş dünyasının faydalanacağı konuşmalara ev sahipliği yapacak Legends of Marketing; müzikten gıdaya, inovasyondan büyük veri ve eğitime kadar pek çok alanda, hayata dokunan yaratıcı stratejiler geliştirmiş iş ve markalar dünyasından efsane isimlerin geçidine sahne olmaya hazırlanıyor.

Birçok farklı disiplini ve kimliği bünyelerinde barındıran efsane konuşmacıları ağırlayacak Legends of Marketing’in kilit isimlerinden biri, kendisini müzik tarihinin gelmiş geçmiş en iyi heavy metal gruplarından Iron Maiden’ın solisti olarak tanıdığımız ancak sadece müzisyen kimliğiyle değil, iş adamı, pilot ve girişimci kimlikleriyle de öne çıkan Bruce Dickinson.

Dickinson’ın yanı sıra Paul D. Converse Ödülü’yle pazarlamada rüştünü ispat eden, dört kıtada fahri profesörlükleri bulunan York Üniversitesi İşletme Okulu Pazarlama Bölüm Başkanı Prof. Dr. Russell Belk; besin fütüroloğu şapkasıyla gıda konusunu sosyal, kültürel, ekonomik ve jeopolitik açılardan ele alan Bellwether: Food Trends Direktörü Dr. Morgaine Gaye; araştırmaları pek çok mecrada kendine yer bulan, büyük veri alanında otorite isim Harvard Üniversitesi İşletme Okulu, İşletme Bölümü Harold M. Brierley Profesörü ve Baker Foundation Profesörü John Deighton ve son olarak hızla değişen kozmetik sektöründe L’Oréal’in dünya çapında sürdürdüğü pazarlama kültürünü reforme eden ve müşteri odaklı bir strateji izleyen L’Oréal Dijital Dönüşüm Direktörü Jean-Francois Mignot da Legends of Marketing’in konuşmacıları arasında yer alıyor.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.