Boyner ve KAGİDER’den “İyi İşler”

İyi İşler: Gıda ve Elektronik Dışı Perakendede Kadın Girişimcileri Güçlendirme Programı'nın yeni dönemi başladı.

19.01.2022 - 16:42 | MediaCat

Boyner ve KAGİDER'den "İyi İşler"

Boyner Grup’un 2015 yılında başlattığı ve 2018’den bu yana Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) işbirliğiyle yürüttüğü “İyi İşler: Gıda ve Elektronik Dışı Perakendede Kadın Girişimcileri Güçlendirme Programı”nın 2022 eğitimleri başladı.

Tekstil, hazır giyim, ayakkabı, çanta ve aksesuar sektörlerinde faaliyet gösteren kadın girişimcilerin ve tedarikçilerin sürdürülebilir iş modelleri ile işletme kapasitelerini artırmalarını desteklemek amacıyla hayata geçirilen projenin bu döneminde 21 kadın eğitim alacak. Boyner Grup Yönetim Kurulu Üyesi Ümit Boyner ve KAGİDER Yönetim Kurulu Başkanı Emine Erdem, dokuz hafta sürecek programın açılışında kadın girişimcilerle bir araya geldi.

Kadın girişimcilerin uzun vadede çevresel, sosyal ve ekonomik değer yaratmaya devam etmeleri, işlerinin sürekliliğini sağlamaları, etkin kaynak-işletme maliyetlerinin yönetimi ile rekabetlerinin artırılmasına destek olunmasının amaçlandığı projede bugüne kadar toplamda yüze yakın kadın işletme sahibine ve onların istihdam ettiği binlerce kadına destek verildi.

Bu yılki programda yer alan ve ağırlıklı olarak bebek, kadın ve ev tekstili sektörlerinde faaliyet gösteren kadın girişimciler dokuz hafta boyunca; iletişim & dönüşümsel liderlik, strateji ve organizasyonel yönetim, işi büyütmek, pazarlama ve satış, sosyal hukuk & fikri sinai mülkiyet hakları, finans yönetimi, yeni pazarlara açılım, hukuk ve dijitalleşme ve e-ticaret konularında eğitimler alacak. Eğitimleri başarıyla tamamlayan kadın girişimciler, “İyi İşler” sertifikalarını almaya hak kazanacak.

Morhipo’da yer alan İyi İşler Dükkân ile programa katılan kadın girişimcilerin pazara erişimine de katkı sağlanıyor. Eğitimlerini tamamlayan girişimciler ürünlerini Morhipo üzerinden milyonlarca müşteriye sunma fırsatı buluyor.

Boyner Grup Yönetim Kurulu Üyesi Ümit Boyner

Boyner Grup Yönetim Kurulu Üyesi Ümit Boyner programla ilgili, “Türkiye’de cinsiyet eşitsizliklerini azaltmak ve bu alandaki iyi örnekleri yaygınlaştırmak için işbirliği içerisinde çalışılması gerektiğine inanıyorum. Temelini 2015 yılında attığımız, KAGİDER ile güçlenerek ilerlediğimiz ve kadın girişimcilere destek olmayı hedeflediğimiz İyi İşler: Gıda ve Elektronik Dışı Perakendede Kadın Girişimcileri Güçlendirme Programı ile bugüne kadar toplamda yüze yakın kadın işletme sahibine ve onların istihdam ettiği binlerce kadına dokunarak toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması için çaba sarf ettik. Bu motivasyonla programımız, yeni girişimci kadınlarımızla yeni dönemine başlıyor. Sadece girişimcilik kaslarını güçlendiren bir eğitim programı değil, aynı zamanda bir sürdürülebilirlik ve dayanışma projesi olan İyi İşler’in her sene gelişerek devam etmesinden büyük mutluluk duyuyorum” açıklamasında bulundu.

KAGİDER Yönetim Kurulu Başkanı Emine Erdem

KAGİDER Yönetim Kurulu Başkanı Emine Erdem ise şunları söyledi: “Yedi yıldır sürdürdüğümüz İyi İşler programı özel sektör ve sivil toplum işbirliğine çok iyi bir örnek. Bu programla bugüne kadar Türkiye’nin farklı bölgelerinden onlarca kadın girişimciye eğitim ve mentorluk desteği verdik; yeni pazarlara erişimlerini destekledik ve rekabet güçlerini artırmalarını sağladık. Böylece önlerinde toplumsal önyargıların yanı sıra finansmana erişim, pazara erişim, mentorluk ve rol model eksikliği gibi pek çok zorluk bulunan kadın girişimcilerin işlerini büyütmelerine destek olduk. Bu süreçte aynı zamanda başka kadınlara ilham ve cesaret verecek pek çok başarılı kadın hikâyesine tanıklık ettik. Bu program gibi ‘iyi işler’in artmasını arzu ediyor, Boyner Grup’a ve aynı zamanda derneğimizin kurucu üyesi olan Boyner Grup Yönetim Kurulu Üyesi Ümit Boyner’e düş ortaklığı için teşekkür ediyoruz.”

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.