MediaCat

Paribu’dan yeni yaşında 2 yeni proje

Paribu, beşinci yaşını Paribu Net ve Paribu Ventures ile kutluyor.

Paribu’dan yeni yaşında 2 yeni proje

Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği basın toplantısıyla beşinci yaşını kutladığını duyuran Paribu, bağımsız blokzincir projesi Paribu Net’i ve ekosisteme yatırım yapmak için oluşturduğu Paribu Ventures’u da tanıttı.

Bugün 5 milyonu aşkın kullanıcıya hizmet veren Paribu’nun CEO’su Yasin Oral, Paribu’yu yeni nesil bir teknoloji şirketi olarak konumlandırdıklarını belirterek, “Yol haritamız, teknoloji alanında öncü çalışmalara imza atmak üzerine kurulu” dedi. Oral aynı zamanda geçtiğimiz ay SHERPA’nın Paribu bünyesine dahil edilmesinin globalleşme yolunda atılan büyük bir adım olduğunun altını çizerken, Paribu Net’i de tanıttı. Bağımsız blokzincir projesi Paribu Net hızlı, ölçeklendirilebilir ve güvenli bir blokzincir ağı olarak karşımıza çıkıyor. Önümüzdeki hafta itibarıyla halka açık testnet ile faaliyete geçecek olan Paribu Net üzerinde akıllı kontratlar, merkeziyetsiz borsalar, merkeziyetsiz finans platformları, NFT marketleri ve daha pek çok dağıtık uygulama geliştirilebilecek. 14 Şubat’ta mainnet’in açılmasıyla ağın kendi native token’ı Paribu Coin’in ön satışı da başlayacak.

Paribu Ventures ise fark yaratan girişimcilerin projelerinin desteklenmesi amacını güdüyor. İlk etapta 30 milyon dolarlık yatırım bütçesiyle önümüzdeki iki yıl içinde minimum 30 girişime yatırım yapmayı planlayan Paribu Ventures ile belli kriterler doğrultusunda seçilecek girişim ya da projelere maddi kaynak ve Paribu’nun teknolojik altyapısına erişim imkânı sağlanması hedefleniyor.

Türkiye’deki ekosistemin gelişiminde fayda sağlamayı hedefleyen Paribu’nun beşinci yaşı için hazırladığı reklam filmi de tüketicilerle buluştu.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.