Hayallerini taslaklarda bırakmayanlara

Twitter, yeni kampanyasıyla ünlü simaların hayalleri ve hedeflerini açıkhavaya taşıyor.

19.01.2022 - 17:42 | Ceren Berfin Beyazdağ

Hayallerini taslaklarda bırakmayanlara

Kanada ve ABD, 18 Ocak sabahına Twitter’ın ilham verici açıkhava kampanyasıyla başladı. Los Angeles, Toronto, New York gibi şehirlerde 39’dan fazla billboard’da yer alan kampanya, ünlü simaların geçmişte kendileri için belirledikleri hedef ve hayallerini paylaştıkları tweet’lere yer veriyor.

Şarkıcı Demi Lovato’nun bir gün Super Bowl’da ABD Milli Marşı’nı söyleme hayalinden rap sanatçısı Meghan Thee Stallion’ın rap müziğin onun için bir çıkış noktası olacağını dile getirmesine, 2020’de Hair Love adlı kısa animasyon filmiyle Oscar kazanan yönetmen Matthew A. Cherry’nin 2012’deki “Bir gün Oscar’a aday gösterileceğim. Şimdiden söylüyorum” tweet’inden WNBA yıldızı Micheala Onyenwere’nin 2013’teki “#Hakkımda30Bilgi hayalim WNBA’de yer almak” tweet’ine kadar kişisel manifestolarla bezenen kampanya, görenlere “hayallerinizi taslakta bırakmayın, Twitter’da ölümsüzleştirin” mesajını veriyor.

Hayalini taslakta bırakmayanlara

Twitter’ın bu kampanyasının ardında ise insanların hayallerini ve hedeflerini Twitter’da birer kişisel manifestoya dönüştürme davranışı yatıyor. Son üç yıldır hedefler ve hayaller ekseninde toplam 59 milyon tweet’in paylaşıldığını söyleyen platform, 2021’de manifesto tweet’lerinin 2020’ye göre iki kat arttığını da belirtiyor.

Twitter, aynı zamanda kampanyada yer alan ünlülerin adına Boys and Girls Club, Destination Crenshaw, The 3D Foundation ve Unicef Canada gibi kâr amacı gütmeyen kuruluşlara yaklaşık 1 milyon dolarlık bağışta bulunacak.

Kaynak: Adweek

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.