MediaCat

Borusan’dan Askıda Eğitim Var projesi

Holdingin yeni projesi üniversite öğrencilerini desteklemeyi amaçlıyor.

Borusan’dan Askıda Eğitim Var projesi

Borusan Holding, uzaktan eğitime erişimde zorlanan üniversite öğrencilerini desteklemek amacıyla, sosyal girişim Askıda Ne Var işbirliğiyle #AskıdaEğitimVar projesini başlattı.

Eğitimlerine kesintisiz devam edebilmeleri adına üniversite öğrencilerine bilgisayar, internet paketi, online kitap aboneliği, mentorluk ve online eğitim platformlarına erişim desteği sağlanan #AskıdaEğitimVar projesine Borusan Holding CEO’su Erkan Kafadar ve Borusan’ın üst yönetimi de mentorluk yaparak destek oluyor.

Borusan’ın, topluma fayda sağlayan çalışmalarının önemli bir kısmını eğitim alanında yaptığını söyleyen ve holdingin sosyal sorumluluğu sürdürülebilirliğin temel bir parçası olarak gören yaklaşımının Borusan Kurucu ve Onursal Başkanı Asım Kocabıyık’ın kuruma kazandırdığı değerlerin ve kültürün doğrudan bir sonucu olduğunu söyleyen Borusan Holding CEO’su Erkan Kafadar, “Bu bağlamda, grup olarak çocukların ve gençlerin eğitim imkânlarına erişimini desteklemek için uzun yıllardır faaliyet gösteriyoruz. Bugün üniversitelerde fiziksel olarak yapılamayan eğitim çevrimiçi yapılıyor. Oysa birçok öğrencinin uzaktan eğitime devam edebilmek için temel ihtiyaçlar olan internet ve bilgisayara erişimi bulunmuyor. Projeyi bu nedenle hayata geçirdik. İsteyen herkes bu projeye bireysel olarak destek verebilir. Ben bu projeyi destekleyen tüm birey ve kurumlara teşekkür ediyorum. İnanıyoruz ki bugünleri beraber aşacağız” dedi.

Bahçeşehir Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi, Biryudumkitap, Cambly, HP, Microsoft ve Udemy’nin destekleriyle gerçekleştirilen Askıda Eğitim Var Projesi’ne bireysel olarak destek vermek isteyenler, askidanevar.com adresini ziyaret edip, Askıya Bırak sekmesine tıklamalarının ardından kaydını yaptırıp, gençlerin eğitime eşit şartlarda erişebilmek için ihtiyaç duydukları malzemeleri askıya bırakabilir.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.