Bonus Trink, şimdi de Romanya’da

Garanti Bankası, Avrupa'da bir ilk olarak 2006'da Türkiye'de piyasaya çıkardığı, MasterCard PayPass...

01.12.2008 - 12:42 | MediaCat

Garanti Bankası, Avrupa’da bir ilk olarak 2006’da Türkiye’de piyasaya çıkardığı, MasterCard PayPass altyapısına sahip temassız kredi kartı Bonus Trink’i, Romanya’da tüketicilerin kullanımına sundu. Romanya’da Garanti Bank International müşterilerinin sahip olabildiği Bonus Trink’le, temassız okuyucuların bulunduğu her noktada, 20 Euro’ya kadar olan ödemeler, yalnızca bir dokunuşla şifresiz, imzasız, güvenle ve hızla yapılabiliyor.

Garanti Bankası, lansmanını Kentucky Fried Chicken’da yaptığı Bonus Trink’i, Romanya’nın sanayi ve turizm açısından en gelişmiş şehirleri Bükreş ve Braşov’da öncelikli olarak yaygınlaştırılmayı hedefliyor. Garanti, kısa zamanda dünyada bir ilk olan “Bonus Trink Sticker” ile Avrupa’da bir ilk olan Bonus Trink Anahtarlığı da Romanya’da kullanıma sunacak.

Garanti Ödeme Sistemleri Genel Müdürü Mehmet Sezgin, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bonus Trink, temassız ödeme konusunda sadece Türkiye’nin değil Avrupa’nın da öncü ve en inovatif ürünü… Bugüne kadar dünyada birçok bankaya örnek olan ve ilham veren Bonus Trink’le Romanya’da da temassız ödemeyi başlatmaktan çok mutluyuz. Temassız ödemeyi Romanya’da hızla yaygınlaştırmayı amaçlıyoruz. Bu nedenle, tıpkı Türkiye’de olduğu gibi fast-food’lar, kitapçılar ve süpermarketler gibi bozuk para kullanımın yoğun olduğu işyerlerinin yanı sıra şehiriçi ulaşıma da girerek yine bir ilke imza atacağız.” dedi.

Türkiye’de İstanbul ulaşımının önemli araçlarından deniz otobüsü, taksi ve deniz motorlarında da geçerli olan Bonus Trink, Çanakkale, Ayvalık ve Samsun’daki belediye otobüslerinde; Eskişehir’de ise belediye otobüsleri, tramvay ve gezi teknelerinin dahil olduğu ulaşım ağında bilet yerine de kullanılabiliyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.