MediaCat

Bodrum Belediyesi’nden tasarımcılara çağrı

Halikarnas Balıkçısı’nın “merhaba”sı logosunu tasarlayacak isimleri bekliyor.

Bodrum Deniz Müzesi, Türk entelektüel, yazar, çizer, tarihçi Cevat Şakir Kabaağaçlı, nam-ı diğer Halikarnas Balıkçısı’nın 133’üncü doğum gününe özel bir logo yarışması düzenliyor. Amaç ise Halikarnas Balıkçısı’nın “merhaba”sını küresel bir barış çağrısına dönüştürerek, ona görsel bir dil kazandırmak.

2022 yılında Halikarnas Balıkçısı’nın doğum günü olan 17 Nisan’ı “Dünya Merhaba Günü” ilan eden Bodrum Belediyesi, şimdi de bu özel güne yakışan bir logo bulmayı hedefliyor. Dünyanın her yerinden tasarımcıları yarışmaya katılmaya davet eden Bodrum Belediyesi’nin çağrısı şöyle: “Eski Türkçe’de ‘benden sana zarar gelmez’ anlamına gelen ‘merhaba’nın barışın simgesi olarak denizleri aşması için katılımlarınızı bekliyoruz.”

Yarışmanın onursal üyeleri arasında, Halikarnas Balıkçısı ailesi, Derya Kabaağaçlı, Diana Noonan, Joanne Aliye Noonan Kutup, Sibel Kabaağaçlı, Siren Önce, Zülfü Livaneli, Sunay Akın, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Metin Erdoğan ve Bodrum Deniz Müzesi Müdürü Selen Cambazoğlu yer alıyor. Yarışmanın seçici kurulunda ise Alessandro Segalini (İtalya), Ardan Ergüven (Türkiye), Çiğdem Demir (Türkiye), Daniele Savasta (İtalya), Demetrios Fakinos (Yunanistan), Emrah Yücel (ABD), Erol Turgut (Türkiye), Kıymet Giray (Türkiye), Melike Taşçıoğlu Vaughan (Türkiye), Murat Ertel (Türkiye), Murat Dorkip (Türkiye), Nazlı Eda Noyan (Türkiye), Ömer Durmaz (Türkiye),Rauf Kösemen (Türkiye), Serdar Benli (Türkiye), Srinivasarao Patturu (Hindistan), Steve Connor (Birleşik Krallık) ve Yeşim Demir (Türkiye) yer alıyor.

Yarışmaya son başvuru tarihi 16 Mart. Detaylı bilgi ve başvuru detaylarına ise merhabagunu.com üzerinden ulaşmak mümkün. Bilgi Yayınevi sponsorluğunda hazırlanan “Merhaba Günü Uluslararası Logo Yarışması”sının seçici kurul oylaması 17 Mart-1 Nisan 2024 tarihlerinde gerçekleşirken, sonuçlar 2 Nisan’da duyurulacak.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.